Sennik - znaczenie snów

Sny towarzyszą nam codziennie. Podczas snu ludzki umysł śni nawet kilkaset razy i czasami uda się zapamiętać co to było. Teoria głosi, że zapamiętany sen jest czymś co się dopiero wydarzy, pewnego rodzaju przepowiednią którą należy sprawdź. Dlatego odnajdź swój sen i sprawdź jego znaczenie.

Znajdź swój sen:

Najczęściej szukane znaczenia snów

A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
V
W
Y
Z
Ź
Ż

Ile razy zdarzyło się wam, że w ciągu dnia przydarzyło się nam coś fascynującego, co bardzo silnie na nas zadziałało, a potem w nocy, w śnie, ta sama sytuacja się nam przydarzyła?

Tak działa nasz podświadomość. Często mówi się, że sny tłumaczone są na odwrót, ale czy na pewno tak jest? Często nasze marzenia senne odzwierciedlają nasze pragnienia, obawy oraz nierzadko przyszłość.

Znaczenie snów jest bardzo ważne i istotne. Nie możemy ich lekceważyć. Wiele razy zdarza się, że śnimy ten sam sen kilka nocy z rzędu. Warto to sprawdzić, dowiedzieć się jakie znaczenie ma dany sen. Może Wszechświat chce nam coś powiedzieć, coś uświadomić lub przed czymś przestrzec.

Nie bagatelizujmy takich zjawisk. Sny są wbrew pozorom bardzo ważne i często istotnie wpływają na nasze życie. Nie wszystkie aspekty snów są do końca wyjaśnione. Jest wiele nieznanych, utajonych elementów. W czasie snu kilkukrotnie pojawiają się różne jego fazy i w każdej fazie zachodzą bardzo istotne zjawiska. Dopiero w pierwszej godzinie po północy zaczynamy faktycznie śnić.

Interpretacje snów są bardzo trudno, ponieważ często nie pamiętamy jaka sytuacja nam się dokładnie śnił, ile osób, jakie miejsca, wydarzenia. Znaczenie każdego snu należy rozpatrywać osobno. Zrozumienie snów jest niemałym wyzwaniem, jednak praca nad snami może okazać się ważnym i odkrywczym narzędziem naszego rozwoju osobistego. Czasem dla jednych senniki to wyrocznie, dla innych to coś, co traktują z przymrużeniem oka. Często marzenia senne bywają prorocze, są zwiastunem rychłych zmian i niespodziewanych wydarzeń. Przez to, że śnimy, podświadomość może sygnalizować nam zarówno problem, jak i jego rozwiązanie. Nie zawsze jest tak, że to, co danego dnia przeżywamy, wpłynie na to, co nam się przyśni. Ludzie od wieków nadawali swoim snom znaczenie i próbowali je interpretować. Jakie jest znaczenie snów? Czy marzenia senne w ogóle coś znaczą? Nad tym głowimy się od lat. Sny często pomagają się nam uporać z niebezpiecznymi sytuacjami. W śnie możemy dać upust swoim emocjom, które nagromadziły się w ciągu dna. Każdy czynnik, który na jawie przedostał się do naszych myśli, może mieć swoje odzwierciedlenie w śnie. Według badań, marzenia senne w dużej mierze zależą od kultury, płci i wieku. Niektórzy również twierdzą, że treści snów nie mają żadnego znaczenia. Najczęściej zdarza się, że sny są wyrazem naszych marzeń, pokazują też sytuacje, w jakich się w danej chwili znajdujemy.

Sny chodzą za nami w ciągu dnia i wiercą dziurę w brzuchu, dlatego warto sprawdzić co dany sen, który tak bardzo utkwił, nam w pamięci oznacza. Niektóre sny potrafią być bardzo symboliczne. Ile razy przyśniło nam się coś przeszywającego, o czym nie mogliśmy przestać myśleć, a potem okazało się, że coś nam się przytrafiło? Sny mają ogromną moc. Sny wpisane są w życie człowieka i od dzieciństwa, aż po śmierć nam towarzyszą. Bywają piękne i warte zapamiętania, a bywają również straszne i przeszywające. Wiele razy zdarza się nam traktować nasze sny jako przepowiednie. Zanim jednak będziemy chcieli podążyć za tym, co sugeruje nam sen, lepiej jednak sprawdzić jego znaczenie. Może nie ma czym się zamartwiać, a może zdołamy uchronić się przed przykrymi zdarzeniami. Często śnią nam się takie same lub podobne rzeczy. Ciasny pokój, upadek z wysokość, żywioły… Brzmi znajomo? To najczęstsze obiekty snów ludzkości na całym świecie. Dzięki tej wiedzy zostały opracowane senniki. Mimo że każdy z nas jest indywidualnością, to znaczenie snów można w pewnym sensie zgeneralizować. Dlatego, zanim zaczniemy sami analizować swój sen, najpierw sprawdźmy jego znaczenie. Pomoże nam to zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów, rozczarowań. Kiedy już posiądziemy umiejętność analizowania i interpretacji snów, będziemy mogli zrobić w życiu krok dalej. Często zdarza się tak, że to o czym myślimy wieczorem, książka, którą przeczytamy lub film, który obejrzymy, ma swoje odbicie w śnie. To dlatego, że nasze myśli posiadają odbicie w marzeniach sennych. To, co zrobi na nas ogromne wrażenie w ciągu dnia, z całą pewnością nam się przyśni. Kiedy obejrzymy film, który wywoła w nas emocje, przestraszymy się podczas oglądania, to samo uczucie na pewno nawiedzi nas podczas snu. Kiedy mamy myśli o erotycznym zabarwieniu, prawdopodobnie będziemy śnić o takim podtekście. Jak widać sny, mają silną moc i działanie na naszą psychikę i podświadomość.

Nie należy się jednak ich obawiać. Wystarczy się w nie zagłębić i wsłuchać oraz poznać ich znaczenie. To duże ułatwienie dla naszego życia i zdrowia psychicznego. Warto również wziąć pod uwagę, że to odbicie naszego dnia, naszych przeżyć i obaw. Dlatego nie obawiajmy się od razu i nie dopisujmy niepotrzebnych teorii do znaczenia naszego snu. Aby uspokoić nasze myśli i obawy, nie ma nic prostszego niż sprawdzenie znaczenia snu w senniku.

Nasz los jest zapisany w gwiazdach i wszystko, co jest nam przeznaczone, na pewno się wydarzy, bez względu na to, czy będziemy się zamartwiać i stresować. Pamiętajmy, że sny mogą być tylko, luźną interpretacją tego, co nas czeka.

sennik - ksiązka

     Żyjemy w świecie, gdzie oddziałuje na nas wiele bodźców. Światła, dźwięki, zapachy, smaki. Czerpiemy go całymi garściami, jakimi tylko możemy zmysłami i przeżywamy każdy dzień na nowo. Ale nie zawsze jednak zdajemy sobie z tego sprawę. Pewne rzeczy są dla nas oczywiste i patrząc na nie, nawet nie wiemy, jak mocny mają wpływ, na nasze życie, decyzje, rozwój osobisty. Ale to nie tak, że nas to omija. Wszystkie te emocje i przeżycia, nawet te, na które nie zwróciliśmy uwagi, są zapisywane w naszej podświadomości. Jak na płycie, z której później wszystko możemy odtworzyć. I odtwarzamy je... W marzeniach sennych, które tyczą każdego z nas. Nie ma osób nieśniących, są najwyżej tacy, którzy z jakichś powodów nie zapamiętują swoich snów. Może to celowe działanie naszego mózgu, ze strachu przed poznaniem ich znaczenia?

     Czym są marzenia senne? Ile badaczy, tyle odpowiedzi. Jednak zdaje się, że tak jak jest to przepowiadane od tysiącleci, od początku cywilizacji, są to wizualizacje naszego umysłu, dotyczące przeżyć, problemów, lęków oraz ich rozwiązania płynące z najdalszych zakamarków naszej podświadomości. Cokolwiek nią nazywamy. Czy to mózgu, który do tej pory jest do końca niezbadany, czy może duszy.

księga snów

     Sen fascynował ludzi zawsze. To dzięki temu zjawisku możemy choćby podziwiać niektóre prace Salvadora Dali. Jest początkiem wielu niezwykłych idei i odkryć, a także motywem, który popchnął nieraz wielkich ludzi do działania i zmieniania świata. Sen to swoisty osobisty teatr jak nazwał go Carl Gustav Jung, dziejący się w naszej głowie. Podczas jego trwania często uzewnętrzniamy, ale i personifikujemy nasze obawy, plany i emocje. Stąd też dokładne przyjrzenie się marzeniom sennym, może dać nam odpowiedzi na wiele pytań, które nas nurtują i których rozwiązań nie możemy dostrzec na jawie.

     Sen od wieków jest też naszą osobistą terapią, która w tej chwili weszła na nowe płaszczyzny i jest stosowana, przez specjalistów, by pomagać ludziom. Dzieje się tak właśnie dzięki wartości snów dla naszej duszy. W nich możemy odnaleźć pomoc i ukojenie. Dzięki nim mamy szansę ostatecznie pożegnać się z problemami i duchami przeszłości.

     Skoro już udowodniliśmy, że sen nie jest tylko zwykłym pokazem dziwnych obrazków, płynących ze zmęczonego codziennością mózgu, przyjrzyjmy się bardziej znaczeniom poszczególnych snów. Wiele z symboli ma charakter indywidualny, zależny od osoby śniącej, ale powstaje na kanwie ogólnej wiedzy na temat działania naszej podświadomości. W ten sposób każdy, znając podstawy, może nauczyć się interpretować swoje sny i nadawać im odpowiednie znaczenie.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00