krzyż prawy krzyż lewy

Sennik

-

znaczenie snów

Sny towarzyszą nam codziennie. Podczas snu ludzki umysł śni nawet kilkaset razy i czasami uda się zapamiętać co to było. Teoria głosi, że zapamiętany sen jest czymś co się dopiero wydarzy, pewnego rodzaju przepowiednią którą należy sprawdź. Dlatego odnajdź swój sen i sprawdź jego znaczenie.

Najczęściej szukane znaczenia snów

A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
W
Z
Ź
Ż

Żyjemy w świecie, gdzie oddziałuje na nas wiele bodźców. Światła, dźwięki, zapachy, smaki. Czerpiemy go całymi garściami, jakimi tylko możemy zmysłami i przeżywamy każdy dzień na nowo. Ale nie zawsze jednak zdajemy sobie z tego sprawę. Pewne rzeczy są dla nas oczywiste i patrząc na nie, nawet nie wiemy, jak mocny mają wpływ, na nasze życie, decyzje, rozwój osobisty. Ale to nie tak, że nas to omija. Wszystkie te emocje i przeżycia, nawet te, na które nie zwróciliśmy uwagi, są zapisywane w naszej podświadomości. Jak na płycie, z której później wszystko możemy odtworzyć. I odtwarzamy je... W marzeniach sennych, które tyczą każdego z nas. Nie ma osób nieśniących, są najwyżej tacy, którzy z jakichś powodów nie zapamiętują swoich snów. Może to celowe działanie naszego mózgu, ze strachu przed poznaniem ich znaczenia?

Czym są marzenia senne? Ile badaczy, tyle odpowiedzi. Jednak zdaje się, że tak jak jest to przepowiadane od tysiącleci, od początku cywilizacji, są to wizualizacje naszego umysłu, dotyczące przeżyć, problemów, lęków oraz ich rozwiązania płynące z najdalszych zakamarków naszej podświadomości. Cokolwiek nią nazywamy. Czy to mózgu, który do tej pory jest do końca niezbadany, czy może duszy.

Sen fascynował ludzi zawsze. To dzięki temu zjawisku możemy choćby podziwiać niektóre prace Salvadora Dali. Jest początkiem wielu niezwykłych idei i odkryć, a także motywem, który popchnął nieraz wielkich ludzi do działania i zmieniania świata. Sen to swoisty osobisty teatr jak nazwał go Carl Gustav Jung, dziejący się w naszej głowie. Podczas jego trwania często uzewnętrzniamy, ale i personifikujemy nasze obawy, plany i emocje. Stąd też dokładne przyjrzenie się marzeniom sennym, może dać nam odpowiedzi na wiele pytań, które nas nurtują i których rozwiązań nie możemy dostrzec na jawie.

Sen od wieków jest też naszą osobistą terapią, która w tej chwili weszła na nowe płaszczyzny i jest stosowana, przez specjalistów, by pomagać ludziom. Dzieje się tak właśnie dzięki wartości snów dla naszej duszy. W nich możemy odnaleźć pomoc i ukojenie. Dzięki nim mamy szansę ostatecznie pożegnać się z problemami i duchami przeszłości.

Skoro już udowodniliśmy, że sen nie jest tylko zwykłym pokazem dziwnych obrazków, płynących ze zmęczonego codziennością mózgu, przyjrzyjmy się bardziej znaczeniom poszczególnych snów. Wiele z symboli ma charakter indywidualny, zależny od osoby śniącej, ale powstaje na kanwie ogólnej wiedzy na temat działania naszej podświadomości. W ten sposób każdy, znając podstawy, może nauczyć się interpretować swoje sny i nadawać im odpowiednie znaczenie.

sennik znaczenie snów