Sennik

- znaczenie snów

Sny towarzyszą nam codziennie. Podczas snu ludzki umysł śni nawet kilkaset razy i czasami uda się zapamiętać co to było. Teoria głosi, że zapamiętany sen jest czymś co się dopiero wydarzy, pewnego rodzaju przepowiednią którą należy sprawdź. Dlatego odnajdź swój sen i sprawdź jego znaczenie.

Znajdź swój sen:

Najczęściej szukane znaczenia snów

A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
P
R
S
Ś
T
U
V
W
Y
Z
Ź
Ż

Ile razy zdarzyło się wam, że w ciągu dnia przydarzyło się nam coś fascynującego, co bardzo silnie na nas zadziałało, a potem w nocy, w śnie, ta sama sytuacja się nam przydarzyła?

Tak działa nasz podświadomość. Często mówi się, że sny tłumaczone są na odwrót, ale czy na pewno tak jest? Często nasze marzenia senne odzwierciedlają nasze pragnienia, obawy oraz nierzadko przyszłość.

Znaczenie snów jest bardzo ważne i istotne. Nie możemy ich lekceważyć. Wiele razy zdarza się, że śnimy ten sam sen kilka nocy z rzędu. Warto to sprawdzić, dowiedzieć się jakie znaczenie ma dany sen. Może Wszechświat chce nam coś powiedzieć, coś uświadomić lub przed czymś przestrzec.

Nie bagatelizujmy takich zjawisk. Sny są wbrew pozorom bardzo ważne i często istotnie wpływają na nasze życie. Nie wszystkie aspekty snów są do końca wyjaśnione. Jest wiele nieznanych, utajonych elementów. W czasie snu kilkukrotnie pojawiają się różne jego fazy i w każdej fazie zachodzą bardzo istotne zjawiska. Dopiero w pierwszej godzinie po północy zaczynamy faktycznie śnić.

Interpretacje snów są bardzo trudno, ponieważ często nie pamiętamy jaka sytuacja nam się dokładnie śnił, ile osób, jakie miejsca, wydarzenia. Znaczenie każdego snu należy rozpatrywać osobno. Zrozumienie snów jest niemałym wyzwaniem, jednak praca nad snami może okazać się ważnym i odkrywczym narzędziem naszego rozwoju osobistego. Czasem dla jednych senniki to wyrocznie, dla innych to coś, co traktują z przymrużeniem oka. Często marzenia senne bywają prorocze, są zwiastunem rychłych zmian i niespodziewanych wydarzeń. Przez to, że śnimy, podświadomość może sygnalizować nam zarówno problem, jak i jego rozwiązanie. Nie zawsze jest tak, że to, co danego dnia przeżywamy, wpłynie na to, co nam się przyśni. Ludzie od wieków nadawali swoim snom znaczenie i próbowali je interpretować. Jakie jest znaczenie snów? Czy marzenia senne w ogóle coś znaczą? Nad tym głowimy się od lat. Sny często pomagają się nam uporać z niebezpiecznymi sytuacjami. W śnie możemy dać upust swoim emocjom, które nagromadziły się w ciągu dna. Każdy czynnik, który na jawie przedostał się do naszych myśli, może mieć swoje odzwierciedlenie w śnie. Według badań, marzenia senne w dużej mierze zależą od kultury, płci i wieku. Niektórzy również twierdzą, że treści snów nie mają żadnego znaczenia. Najczęściej zdarza się, że sny są wyrazem naszych marzeń, pokazują też sytuacje, w jakich się w danej chwili znajdujemy.

Sny chodzą za nami w ciągu dnia i wiercą dziurę w brzuchu, dlatego warto sprawdzić co dany sen, który tak bardzo utkwił, nam w pamięci oznacza. Niektóre sny potrafią być bardzo symboliczne. Ile razy przyśniło nam się coś przeszywającego, o czym nie mogliśmy przestać myśleć, a potem okazało się, że coś nam się przytrafiło? Sny mają ogromną moc. Sny wpisane są w życie człowieka i od dzieciństwa, aż po śmierć nam towarzyszą. Bywają piękne i warte zapamiętania, a bywają również straszne i przeszywające. Wiele razy zdarza się nam traktować nasze sny jako przepowiednie. Zanim jednak będziemy chcieli podążyć za tym, co sugeruje nam sen, lepiej jednak sprawdzić jego znaczenie. Może nie ma czym się zamartwiać, a może zdołamy uchronić się przed przykrymi zdarzeniami. Często śnią nam się takie same lub podobne rzeczy. Ciasny pokój, upadek z wysokość, żywioły… Brzmi znajomo? To najczęstsze obiekty snów ludzkości na całym świecie. Dzięki tej wiedzy zostały opracowane senniki. Mimo że każdy z nas jest indywidualnością, to znaczenie snów można w pewnym sensie zgeneralizować. Dlatego, zanim zaczniemy sami analizować swój sen, najpierw sprawdźmy jego znaczenie. Pomoże nam to zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów, rozczarowań. Kiedy już posiądziemy umiejętność analizowania i interpretacji snów, będziemy mogli zrobić w życiu krok dalej. Często zdarza się tak, że to o czym myślimy wieczorem, książka, którą przeczytamy lub film, który obejrzymy, ma swoje odbicie w śnie. To dlatego, że nasze myśli posiadają odbicie w marzeniach sennych. To, co zrobi na nas ogromne wrażenie w ciągu dnia, z całą pewnością nam się przyśni. Kiedy obejrzymy film, który wywoła w nas emocje, przestraszymy się podczas oglądania, to samo uczucie na pewno nawiedzi nas podczas snu. Kiedy mamy myśli o erotycznym zabarwieniu, prawdopodobnie będziemy śnić o takim podtekście. Jak widać sny, mają silną moc i działanie na naszą psychikę i podświadomość.

Nie należy się jednak ich obawiać. Wystarczy się w nie zagłębić i wsłuchać oraz poznać ich znaczenie. To duże ułatwienie dla naszego życia i zdrowia psychicznego. Warto również wziąć pod uwagę, że to odbicie naszego dnia, naszych przeżyć i obaw. Dlatego nie obawiajmy się od razu i nie dopisujmy niepotrzebnych teorii do znaczenia naszego snu. Aby uspokoić nasze myśli i obawy, nie ma nic prostszego niż sprawdzenie znaczenia snu w senniku.

Nasz los jest zapisany w gwiazdach i wszystko, co jest nam przeznaczone, na pewno się wydarzy, bez względu na to, czy będziemy się zamartwiać i stresować. Pamiętajmy, że sny mogą być tylko, luźną interpretacją tego, co nas czeka.

Nasze marzenia senne mogą być pełne sprzeczności. Jest to spowodowane ogromem przeżyć i doświadczeń jakich doznaliśmy w ostatnim czasie, ale i też przez całe nasze życie. Warto śledzić swoje sny i je analizować pod względem emocji jakie odczuwamy zaraz po przebudzeniu. Sny są bowiem odzwierciedleniem tego, co ukrywa nasza nieświadomość. Często mamy wrażenie, że gdzieś widzieliśmy już podobne sceny, które wróciły do nas we śnie, bądź mimo tego, że nie rozpoznajemy twarzy ludzi znajdujących się w nim, mamy przeczucie jakbyśmy już gdzieś je widzieli. Bowiem powszechnie wiadomo, że ludzie, których widzimy w swoich snach, nie są zupełnie przypadkowymi osobami. Są to twarze, które musieliśmy kiedyś spotkać w swoim życiu i mimo tego, że nasza uwaga nie była skupiona na nich, więc nie opracowaliśmy ich sobie w pamięci w taki sposób aby przypisać im konkretne znaczenie, to nasza percepcja zdążyła je zakodować i umieścić gdzieś w otchłani naszego umysłu. To jak czuliśmy się w momencie nieświadomego zapamiętywania takich symboli, może przekładać się na okoliczności naszego życia, w których te znaki powracają do nas w snach. Dlatego właśnie nawet psychologowie podczas terapii opierają się często na znaczeniu snów w życiu swoich pacjentów.

Notowanie wszystkich marzeń sennych w momencie przeżywania w swoim życiu jakichś silnych emocji, pozwala je lepiej zrozumieć i poradzić sobie z trudnościami dnia codziennego. Doszukiwanie się znaczenia stanu swojego umysłu w snach, które nas spotykają jest jak poszukiwanie samego siebie. Każdy z nas chciałby przecież odkryć wszystkie swoje nieświadome pragnienia i uczucia. Często poszukujemy wytłumaczenia dla sytuacji, które przytrafiają nam się codziennie i których nie jesteśmy w stanie racjonalnie wytłumaczyć. Odczuwamy coś, mimo tego, że widzimy, że nie ma to sensu ani żadnego racjonalnego usprawiedliwienia. Na takie rozterki najczęściej pomaga odpoczynek i sen. Nieraz na pewno zdarzyło Wam się, że wieczorem kładliście się z podłym humorem a rano wszystko nabierało lepszych barw i wyjaśniało się od razu. Tak właśnie działają nasze sny. Pozwalają na regenerację i ułożenie sobie w głowie wszystkich spraw, które za dnia mogą nas przytłaczać. Warto więc popracować nad samym sobą i uzyskać lepszy wgląd w siebie i we własne myśli. W tym celu właśnie zostały stworzone senniki, które pomagają usystematyzować nasze sny i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski, które mogą przełożyć się na podejmowane przez nas decyzje.

Aby poznać siebie od tej tajemniczej i niezbadanej strony należy skupić się nad tym co nam się śniło, najlepiej zaraz po przebudzeniu. W tym właśnie momencie warto mieć wcześniej przygotowaną kartkę i długopis i spisać wszystko, co zapamiętaliśmy, skupiając się na tym jakie emocje towarzyszyły nam przy przeżywaniu tego snu. Następnie należy odszukać najbardziej wybijające się ze snu elementy i zapoznać się z interpretacjami takiego snu. Porównanie tych interpretacji ze sobą pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski i przełożyć je na nasze aktualne i dotychczasowe życie. Wdrażając w nasze życie takie systematyczne obserwowanie swoich snów, dojdziemy do wprawy w obserwowaniu siebie i nauczymy się bardziej kontrolować swoje emocje i wpływać na to, co nam się w życiu przytrafia. Możemy dzięki temu także więcej zaplanować i starać się unikać przykrych ludzi i sytuacji oraz miejsc, które nam nie sprzyjają. Korzystając z sennika, będziemy mieli poczucie, że mamy większy wpływ na własne życie i możemy przynajmniej częściowo nad nim panować. Jeżeli do tej pory czuliście, że wszystko wymyka się spod kontroli i że nie jesteście w stanie opanować własnego życia, bo kieruje nim przypadek, przestawiając się na systematyczną analizę swoich snów, będziecie odnosili zupełnie inne wrażenie. Dlatego właśnie warto włączyć sennik w naszą codzienną rutynę i zacząć mieć poczucie panowania nad swoim życiem.

Dlaczego więc dzieje się tak, że różne senniki podają odmienne od siebie interpretacje snów? Spowodowane jest to powiązaniami haseł z innymi symbolami. Eksperci, tworzący senniki na podstawie wieloletnich spisów i interpretacji snów, biorą pod uwagę różne aspekty haseł. Zupełnie odmienna może być przecież interpretacja snu w którym występuje miłość romantyczna dwojga ludzi a miłość matki do dziecka. Składowe interpretacji takiego snu to również okoliczności w jakich postrzegamy dany symbol, miejsce, atmosfera, pora roku czy doby. Wszystko to ma kluczowe znaczenie i dopiero powiązanie ze sobą wszystkich elementów, jakie udało nam się dostrzec w danym marzeniu sennym daje nam pewien ogląd tego, co dany sen może oznaczać. Dopiero jednak dłuższa analiza snów w określonym czasie może ukazać pełny obraz naszych wewnętrznych odczuć i nieujawnionych myśli. Możemy stać się profesjonalistami w zakresie rozmienia samego siebie, jeżeli poświecimy temu trochę więcej uwagi.

Sny, które do nas wracają i często się powtarzają mogą oznaczać skrywane urazy lub emocje, które od siebie odpychamy. Jeżeli postaramy się skupić nad tym w jakich sytuacjach lub po jakich zdarzeniach dany sen znowu się pojawił, jest szansa, że uda się znaleźć rozwiązanie trapiącego nas problemu, którego podświadomie chcemy się pozbyć. Nasz umysł podczas snu próbuje pokazać nam, że jest w naszej głowie sporo informacji, których na co dzień unikamy, bądź myśli, które staramy się stłumić. Często prowadzi to do konfliktów z bliskimi, ponieważ tak bardzo staramy się być w porządku, że nie do końca jesteśmy z nimi, a tym samym sami ze sobą szczerzy. Uświadomienie sobie tych ważnych kwestii, opierając się na swoich snach i połączeniach ich interpretacji, pozwoli przepracować w umyśle skrywane od jakiegoś czasu smutki i żale i uporać się z nimi. Uwolnienie się od tego, co nie pozwala nam ruszyć dalej pozwoli poszerzyć pole widzenia i ruszyć do przodu oraz doznawać innych emocji, przed którymi być może do tej pory się broniliśmy.

Korzystanie z sennika pozwoli nam usystematyzować swoje pragnienia i cele. Wszystko w naszym życiu stanie się bardziej realne i łatwiejsze do osiągnięcia, jeżeli będziemy mieli plan, który zbudujemy na własnej obserwacji. Senniki są przewodnikami, bez których w życiu wielu z nas panuje nieład. Każdy, kto regularnie obserwuje swoje sny i je analizuje, wie, że dużo łatwiej iść mu przez życie i witać każdy nowy dzień. Jeżeli do tej pory dla Ciebie jutro też było zagadką, skup się na swoich snach. Bardzo prawdopodobne, że znajdziesz w nich odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię od dłuższego czasu pytania. Stoisz od jakiegoś czasu na rozdrożu i nie wiesz co wybrać? Posłuchaj tego, co podpowiada Ci umysł w czasie snu. To właśnie wtedy możesz odkryć swoje prawdziwe pragnienia. Interpretacja snów w trudnych sytuacjach pozwala znaleźć rozwiązanie i uporać się z problemami.

Możemy sami przepracować odczuwane emocje i uczyć się nad nimi panować. Jeżeli przestaniemy odsuwać od siebie uczucia, a zaczniemy ich rzeczywiście doświadczać, znikną przykre sny, przez które budzimy się zalani potem. Marzenia senne są odzwierciedleniem naszych przeżyć i trosk, ale też miłych chwil, które spotykają nas w ciągu dnia. Sen może być naprawdę regenerujący i niezwykle pożyteczny dla naszego organizmu, pod warunkiem, że jest spokojny i nieprzerwany.

Sennik może być rozwiązaniem naszych wątpliwości odnośnie snów. Bardzo często zdarza się tak, że zastanawiamy się, dlaczego przyśniła nam się akurat ta osoba w właśnie takich okolicznościach. Interpretując swój sen, poznamy symboliczne jego znaczenie i dowiemy się co oznaczają poszczególne elementy oraz jak przekłada się to na nasze życie wewnętrzne. Prawidłowa interpretacja snów pozwoli umocnić relacje, których one dotyczą i unikać osób, które być może nie są nastawione do nas przyjaźnie. Nasze domysły poparte wiedzą z sennika pozwolą lepiej kontrolować swoje życie i mieć na nie większy wpływ. Poczucie panowania nad tym, co dzieje się w naszym życiu i nad tym, co możemy przewidzieć i czego unikać daje wiele satysfakcji i pozwala cieszyć się życiem w pełni, nie zamartwiając się o to, co może nas spotkać.

sennik - ksiązka

     Żyjemy w świecie, gdzie oddziałuje na nas wiele bodźców. Światła, dźwięki, zapachy, smaki. Czerpiemy go całymi garściami, jakimi tylko możemy zmysłami i przeżywamy każdy dzień na nowo. Ale nie zawsze jednak zdajemy sobie z tego sprawę. Pewne rzeczy są dla nas oczywiste i patrząc na nie, nawet nie wiemy, jak mocny mają wpływ, na nasze życie, decyzje, rozwój osobisty. Ale to nie tak, że nas to omija. Wszystkie te emocje i przeżycia, nawet te, na które nie zwróciliśmy uwagi, są zapisywane w naszej podświadomości. Jak na płycie, z której później wszystko możemy odtworzyć. I odtwarzamy je... W marzeniach sennych, które tyczą każdego z nas. Nie ma osób nieśniących, są najwyżej tacy, którzy z jakichś powodów nie zapamiętują swoich snów. Może to celowe działanie naszego mózgu, ze strachu przed poznaniem ich znaczenia?

     Czym są marzenia senne? Ile badaczy, tyle odpowiedzi. Jednak zdaje się, że tak jak jest to przepowiadane od tysiącleci, od początku cywilizacji, są to wizualizacje naszego umysłu, dotyczące przeżyć, problemów, lęków oraz ich rozwiązania płynące z najdalszych zakamarków naszej podświadomości. Cokolwiek nią nazywamy. Czy to mózgu, który do tej pory jest do końca niezbadany, czy może duszy.

księga snów

     Sen fascynował ludzi zawsze. To dzięki temu zjawisku możemy choćby podziwiać niektóre prace Salvadora Dali. Jest początkiem wielu niezwykłych idei i odkryć, a także motywem, który popchnął nieraz wielkich ludzi do działania i zmieniania świata. Sen to swoisty osobisty teatr jak nazwał go Carl Gustav Jung, dziejący się w naszej głowie. Podczas jego trwania często uzewnętrzniamy, ale i personifikujemy nasze obawy, plany i emocje. Stąd też dokładne przyjrzenie się marzeniom sennym, może dać nam odpowiedzi na wiele pytań, które nas nurtują i których rozwiązań nie możemy dostrzec na jawie.

     Sen od wieków jest też naszą osobistą terapią, która w tej chwili weszła na nowe płaszczyzny i jest stosowana, przez specjalistów, by pomagać ludziom. Dzieje się tak właśnie dzięki wartości snów dla naszej duszy. W nich możemy odnaleźć pomoc i ukojenie. Dzięki nim mamy szansę ostatecznie pożegnać się z problemami i duchami przeszłości.

     Skoro już udowodniliśmy, że sen nie jest tylko zwykłym pokazem dziwnych obrazków, płynących ze zmęczonego codziennością mózgu, przyjrzyjmy się bardziej znaczeniom poszczególnych snów. Wiele z symboli ma charakter indywidualny, zależny od osoby śniącej, ale powstaje na kanwie ogólnej wiedzy na temat działania naszej podświadomości. W ten sposób każdy, znając podstawy, może nauczyć się interpretować swoje sny i nadawać im odpowiednie znaczenie.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00