Znaczenie snu woda

sennik książka

Woda odzwierciedla nieprzewidywalność Twoich doznań. Sen o wodzie może świadczyć o złym stanie emocjonalnym. Może symbolizować złe intencje, strach i inne negatywne sytuacje niosące za sobą ryzyko niepożądanych zmian.

Jeżeli jest ona czysta to znaczy, że w twoim życiu panuje spokój i równowaga, jest to odzwierciedlenie twojej spokojnej i opanowanej osobowości, natomiast brudna oznacza utratę szansy na poprawę sytuacji, w której obecnie się znajdujesz.

Wzburzona przedstawia problemy dnia codziennego, z którymi nie potrafisz sobie poradzić.

Kąpiel w brudnej, mętnej wodzie nakazuje ci zachowanie wzmożonej ostrożności, ponieważ tylko to może uchronić cię przed negatywnymi sytuacjami.

Gorąca, gotująca się ukazuje twoje nieprzychylne nastawienie wobec jakiejś osoby z twojego otoczenia oraz zmieszanie i złe wzorce myślowe.

Szumiąca woda symbolizuje wielką radość, powodzenie, nowy etap w życiu pozbawiony trosk, problemów, niebezpieczeństw i utrapień.

Święcona natomiast prezentuje osobę bezustannie dążącą do ideału, perfekcjonistę, który chce by wszystko zawsze było dopięte na ostatni guzik. Często się zdarza, że jest ona również symbolem walki z wiatrakami.

Wytryskująca jest zwiastunem pozytywnych wydarzeń, które zaskoczą cię w najbliższym czasie lub radosnej nowiny.

Jeżeli znajdujesz się pod wodą i nie możesz wypłynąć na jej powierzchnie to możesz odebrać takie marzenie senne jako ostrzeżenie przed wplątaniem się w sytuacje, z której nie będzie żadnego wyjścia. Bądź czujny rozważnie podejmuj każdą decyzje, a być może uda ci się uniknąć nieszczęścia.

Przeglądanie się w wodzie najczęściej świadczy o tym, że za wszelką cenę próbujesz oszukać samego siebie, jednak nie uda ci się tego zrobić. Przejrzysz w końcu na oczy.

Ucieczka przed ścianą wody pokazuje to, że oddalasz się od bliskich osób, jesteś osobą niezbyt wylewną wręcz zamkniętą w sobie, która ukrywa swoje emocje. Po takim śnie przemyśl swoją postawę i spróbuj się bardziej otworzyć na ludzi to z pewnością ułatwi ci z nimi kontakt.

Jeżeli wpadłeś do wody to uważaj i przygotuj się na ciąg negatywnych wydarzeń, ponieważ symbolizuje to nadchodzące cierpienie i samotność. Najprawdopodobniej zostałeś lub zostaniesz sam bez pomocy przyjaciół i rodziny co nie ułatwi ci wyjścia z tej trudnej sytuacji.

Bywają również sny mniej realne takie jak na przykład chodzenie po powierzchni wody. Ten motyw śni się najczęściej osobom, które są pewne siebie, zrównoważone, ułożone, odpowiedzialne oraz takim, które mają pełną kontrolę nad swoimi emocjami i życiem.

Ile razy zdarzyło się wam, że w ciągu dnia przydarzyło się nam coś fascynującego, co bardzo silnie na nas zadziałało, a potem w nocy, w śnie, ta sama sytuacja się nam przydarzyła?

Tak działa nasz podświadomość. Często mówi się, że sny tłumaczone są na odwrót, ale czy na pewno tak jest? Często nasze marzenia senne odzwierciedlają nasze pragnienia, obawy oraz nierzadko przyszłość.

Znaczenie snów jest bardzo ważne i istotne. Nie możemy ich lekceważyć. Wiele razy zdarza się, że śnimy ten sam sen kilka nocy z rzędu. Warto to sprawdzić, dowiedzieć się jakie znaczenie ma dany sen. Może Wszechświat chce nam coś powiedzieć, coś uświadomić lub przed czymś przestrzec.

Nie bagatelizujmy takich zjawisk. Sny są wbrew pozorom bardzo ważne i często istotnie wpływają na nasze życie. Nie wszystkie aspekty snów są do końca wyjaśnione. Jest wiele nieznanych, utajonych elementów. W czasie snu kilkukrotnie pojawiają się różne jego fazy i w każdej fazie zachodzą bardzo istotne zjawiska. Dopiero w pierwszej godzinie po północy zaczynamy faktycznie śnić.

Interpretacje snów są bardzo trudno, ponieważ często nie pamiętamy jaka sytuacja nam się dokładnie śnił, ile osób, jakie miejsca, wydarzenia. Znaczenie każdego snu należy rozpatrywać osobno. Zrozumienie snów jest niemałym wyzwaniem, jednak praca nad snami może okazać się ważnym i odkrywczym narzędziem naszego rozwoju osobistego. Czasem dla jednych senniki to wyrocznie, dla innych to coś, co traktują z przymrużeniem oka. Często marzenia senne bywają prorocze, są zwiastunem rychłych zmian i niespodziewanych wydarzeń. Przez to, że śnimy, podświadomość może sygnalizować nam zarówno problem, jak i jego rozwiązanie. Nie zawsze jest tak, że to, co danego dnia przeżywamy, wpłynie na to, co nam się przyśni. Ludzie od wieków nadawali swoim snom znaczenie i próbowali je interpretować. Jakie jest znaczenie snów? Czy marzenia senne w ogóle coś znaczą? Nad tym głowimy się od lat. Sny często pomagają się nam uporać z niebezpiecznymi sytuacjami. W śnie możemy dać upust swoim emocjom, które nagromadziły się w ciągu dna. Każdy czynnik, który na jawie przedostał się do naszych myśli, może mieć swoje odzwierciedlenie w śnie. Według badań, marzenia senne w dużej mierze zależą od kultury, płci i wieku. Niektórzy również twierdzą, że treści snów nie mają żadnego znaczenia. Najczęściej zdarza się, że sny są wyrazem naszych marzeń, pokazują też sytuacje, w jakich się w danej chwili znajdujemy.

Sny chodzą za nami w ciągu dnia i wiercą dziurę w brzuchu, dlatego warto sprawdzić co dany sen, który tak bardzo utkwił, nam w pamięci oznacza. Niektóre sny potrafią być bardzo symboliczne. Ile razy przyśniło nam się coś przeszywającego, o czym nie mogliśmy przestać myśleć, a potem okazało się, że coś nam się przytrafiło? Sny mają ogromną moc. Sny wpisane są w życie człowieka i od dzieciństwa, aż po śmierć nam towarzyszą. Bywają piękne i warte zapamiętania, a bywają również straszne i przeszywające. Wiele razy zdarza się nam traktować nasze sny jako przepowiednie. Zanim jednak będziemy chcieli podążyć za tym, co sugeruje nam sen, lepiej jednak sprawdzić jego znaczenie. Może nie ma czym się zamartwiać, a może zdołamy uchronić się przed przykrymi zdarzeniami. Często śnią nam się takie same lub podobne rzeczy. Ciasny pokój, upadek z wysokość, żywioły… Brzmi znajomo? To najczęstsze obiekty snów ludzkości na całym świecie. Dzięki tej wiedzy zostały opracowane senniki. Mimo że każdy z nas jest indywidualnością, to znaczenie snów można w pewnym sensie zgeneralizować. Dlatego, zanim zaczniemy sami analizować swój sen, najpierw sprawdźmy jego znaczenie. Pomoże nam to zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów, rozczarowań. Kiedy już posiądziemy umiejętność analizowania i interpretacji snów, będziemy mogli zrobić w życiu krok dalej. Często zdarza się tak, że to o czym myślimy wieczorem, książka, którą przeczytamy lub film, który obejrzymy, ma swoje odbicie w śnie. To dlatego, że nasze myśli posiadają odbicie w marzeniach sennych. To, co zrobi na nas ogromne wrażenie w ciągu dnia, z całą pewnością nam się przyśni. Kiedy obejrzymy film, który wywoła w nas emocje, przestraszymy się podczas oglądania, to samo uczucie na pewno nawiedzi nas podczas snu. Kiedy mamy myśli o erotycznym zabarwieniu, prawdopodobnie będziemy śnić o takim podtekście. Jak widać sny, mają silną moc i działanie na naszą psychikę i podświadomość.

Nie należy się jednak ich obawiać. Wystarczy się w nie zagłębić i wsłuchać oraz poznać ich znaczenie. To duże ułatwienie dla naszego życia i zdrowia psychicznego. Warto również wziąć pod uwagę, że to odbicie naszego dnia, naszych przeżyć i obaw. Dlatego nie obawiajmy się od razu i nie dopisujmy niepotrzebnych teorii do znaczenia naszego snu. Aby uspokoić nasze myśli i obawy, nie ma nic prostszego niż sprawdzenie znaczenia snu w senniku.

Nasz los jest zapisany w gwiazdach i wszystko, co jest nam przeznaczone, na pewno się wydarzy, bez względu na to, czy będziemy się zamartwiać i stresować. Pamiętajmy, że sny mogą być tylko, luźną interpretacją tego, co nas czeka.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00