Znaczenie snu ucieczka

sennik książka

Ucieczka ewidentnie symbolizuje chęć oderwania się od otaczającej rzeczywistości, pozbycia się czegoś, a także niemoc lub brak gotowości do rozwiązania trapiącego nas problemu. Jest to strach przed uczuciami, uzależnieniem od drugiej osoby, lęk przed odpowiedzialnością za swoje słowa czy też czyny. Może informować nas o realnym zagrożeniu, z którego dotychczas nie zdawaliśmy sobie sprawy. Sen taki występuje często u osób, które odczuwają silną presje ze strony otoczenia, są niedoceniane lub też napastowane i upokarzane.

Koszmar, w którym uciekasz przed nieznaną ci osobą informuje o tym, że przyszedł najwyższy czas byś spojrzał prawdzie w oczy i zmierzył się z rzeczywistością. Nie możesz dłużej bujać w obłokach i unikać problemów, ponieważ im dłużej będziesz zwlekać tym one bardziej będą się nawarstwiać.

Sen, w którym goni cię znajoma osoba ma za zadanie uświadomić ci, że odczuwasz lęk przed konfrontacją z nią. Chciałbyś się jej przeciwstawić, lecz boisz się jej reakcji, a to sprawia, że czujesz się ograniczony. Najprawdopodobniej osoba ta nie ufa ci do końca oraz jest bardzo zaborcza.

Jeżeli podczas ucieczki trafiłeś w ślepą uliczkę, która uniemożliwiła ci dalszy bieg to znaczy, że powinieneś zmienić swoje podejście i tok myślenia ze względu na to, że tylko to da ci możliwość realizacji zamierzonych celów.

Koszmar, w którym nie możesz uciekać lub jesteś sparaliżowany przedstawia twoją bezradność wobec jakieś sytuacji lub problemu.

Udana ucieczka jest symbolem rozstrzygnięcia sporów, satysfakcjonującego zakończenia rozpoczętych przedsięwzięć oraz początku pozytywnego okresu w życiu osoby śniącej, natomiast ucieczka kończąca się niepowodzeniem oznacza, że śniącemu nie uda się uniknąć konsekwencji za swoje przewinienia.

Sen polegający na tym, że to ty gonisz kogoś lub coś, a to przed tobą ucieka odzwierciedla twoją drogę do spełniania marzeń i celów. Złapanie tej rzeczy lub osoby jest jednoznaczne z powodzeniem i osiągnięciem tego czego chcemy. Alternatywnie może być to również ostrzeżenie przed osobą, która chce cię wprowadzić w błąd.

Ucieczka z pracy świadczy o tym, że stanowisko, które obecnie obejmujesz nie jest dla ciebie odpowiednie, natomiast zbiegniecie z więzienia zapowiada znaczny rozwój kariery zawodowej i awans.

W śnie mogą również ścigać cię dzikie zwierzęta. Takie marzenie senne stanowi odzwierciedlenie napiętej sytuacji, która panuje między tobą, a twoją drugą połówką. Najprawdopodobniej w ostatnim czasie nie układa się wam najlepiej i dość często dochodzi między wami do kłótni.

Ile razy zdarzyło się wam, że w ciągu dnia przydarzyło się nam coś fascynującego, co bardzo silnie na nas zadziałało, a potem w nocy, w śnie, ta sama sytuacja się nam przydarzyła?

Tak działa nasz podświadomość. Często mówi się, że sny tłumaczone są na odwrót, ale czy na pewno tak jest? Często nasze marzenia senne odzwierciedlają nasze pragnienia, obawy oraz nierzadko przyszłość.

Znaczenie snów jest bardzo ważne i istotne. Nie możemy ich lekceważyć. Wiele razy zdarza się, że śnimy ten sam sen kilka nocy z rzędu. Warto to sprawdzić, dowiedzieć się jakie znaczenie ma dany sen. Może Wszechświat chce nam coś powiedzieć, coś uświadomić lub przed czymś przestrzec.

Nie bagatelizujmy takich zjawisk. Sny są wbrew pozorom bardzo ważne i często istotnie wpływają na nasze życie. Nie wszystkie aspekty snów są do końca wyjaśnione. Jest wiele nieznanych, utajonych elementów. W czasie snu kilkukrotnie pojawiają się różne jego fazy i w każdej fazie zachodzą bardzo istotne zjawiska. Dopiero w pierwszej godzinie po północy zaczynamy faktycznie śnić.

Interpretacje snów są bardzo trudno, ponieważ często nie pamiętamy jaka sytuacja nam się dokładnie śnił, ile osób, jakie miejsca, wydarzenia. Znaczenie każdego snu należy rozpatrywać osobno. Zrozumienie snów jest niemałym wyzwaniem, jednak praca nad snami może okazać się ważnym i odkrywczym narzędziem naszego rozwoju osobistego. Czasem dla jednych senniki to wyrocznie, dla innych to coś, co traktują z przymrużeniem oka. Często marzenia senne bywają prorocze, są zwiastunem rychłych zmian i niespodziewanych wydarzeń. Przez to, że śnimy, podświadomość może sygnalizować nam zarówno problem, jak i jego rozwiązanie. Nie zawsze jest tak, że to, co danego dnia przeżywamy, wpłynie na to, co nam się przyśni. Ludzie od wieków nadawali swoim snom znaczenie i próbowali je interpretować. Jakie jest znaczenie snów? Czy marzenia senne w ogóle coś znaczą? Nad tym głowimy się od lat. Sny często pomagają się nam uporać z niebezpiecznymi sytuacjami. W śnie możemy dać upust swoim emocjom, które nagromadziły się w ciągu dna. Każdy czynnik, który na jawie przedostał się do naszych myśli, może mieć swoje odzwierciedlenie w śnie. Według badań, marzenia senne w dużej mierze zależą od kultury, płci i wieku. Niektórzy również twierdzą, że treści snów nie mają żadnego znaczenia. Najczęściej zdarza się, że sny są wyrazem naszych marzeń, pokazują też sytuacje, w jakich się w danej chwili znajdujemy.

Sny chodzą za nami w ciągu dnia i wiercą dziurę w brzuchu, dlatego warto sprawdzić co dany sen, który tak bardzo utkwił, nam w pamięci oznacza. Niektóre sny potrafią być bardzo symboliczne. Ile razy przyśniło nam się coś przeszywającego, o czym nie mogliśmy przestać myśleć, a potem okazało się, że coś nam się przytrafiło? Sny mają ogromną moc. Sny wpisane są w życie człowieka i od dzieciństwa, aż po śmierć nam towarzyszą. Bywają piękne i warte zapamiętania, a bywają również straszne i przeszywające. Wiele razy zdarza się nam traktować nasze sny jako przepowiednie. Zanim jednak będziemy chcieli podążyć za tym, co sugeruje nam sen, lepiej jednak sprawdzić jego znaczenie. Może nie ma czym się zamartwiać, a może zdołamy uchronić się przed przykrymi zdarzeniami. Często śnią nam się takie same lub podobne rzeczy. Ciasny pokój, upadek z wysokość, żywioły… Brzmi znajomo? To najczęstsze obiekty snów ludzkości na całym świecie. Dzięki tej wiedzy zostały opracowane senniki. Mimo że każdy z nas jest indywidualnością, to znaczenie snów można w pewnym sensie zgeneralizować. Dlatego, zanim zaczniemy sami analizować swój sen, najpierw sprawdźmy jego znaczenie. Pomoże nam to zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów, rozczarowań. Kiedy już posiądziemy umiejętność analizowania i interpretacji snów, będziemy mogli zrobić w życiu krok dalej. Często zdarza się tak, że to o czym myślimy wieczorem, książka, którą przeczytamy lub film, który obejrzymy, ma swoje odbicie w śnie. To dlatego, że nasze myśli posiadają odbicie w marzeniach sennych. To, co zrobi na nas ogromne wrażenie w ciągu dnia, z całą pewnością nam się przyśni. Kiedy obejrzymy film, który wywoła w nas emocje, przestraszymy się podczas oglądania, to samo uczucie na pewno nawiedzi nas podczas snu. Kiedy mamy myśli o erotycznym zabarwieniu, prawdopodobnie będziemy śnić o takim podtekście. Jak widać sny, mają silną moc i działanie na naszą psychikę i podświadomość.

Nie należy się jednak ich obawiać. Wystarczy się w nie zagłębić i wsłuchać oraz poznać ich znaczenie. To duże ułatwienie dla naszego życia i zdrowia psychicznego. Warto również wziąć pod uwagę, że to odbicie naszego dnia, naszych przeżyć i obaw. Dlatego nie obawiajmy się od razu i nie dopisujmy niepotrzebnych teorii do znaczenia naszego snu. Aby uspokoić nasze myśli i obawy, nie ma nic prostszego niż sprawdzenie znaczenia snu w senniku.

Nasz los jest zapisany w gwiazdach i wszystko, co jest nam przeznaczone, na pewno się wydarzy, bez względu na to, czy będziemy się zamartwiać i stresować. Pamiętajmy, że sny mogą być tylko, luźną interpretacją tego, co nas czeka.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00