krzyż prawy krzyż lewy

Sennik ucieczka

Znaczeniu snu ucieczka

Sen ucieczka

U

Ucieczka ewidentnie symbolizuje chęć oderwania się od otaczającej rzeczywistości, pozbycia się czegoś, a także niemoc lub brak gotowości do rozwiązania trapiącego nas problemu. Jest to strach przed uczuciami, uzależnieniem od drugiej osoby, lęk przed odpowiedzialnością za swoje słowa czy też czyny.

Może informować nas o realnym zagrożeniu, z którego dotychczas nie zdawaliśmy sobie sprawy. Sen taki występuje często u osób, które odczuwają silną presje ze strony otoczenia, są niedoceniane lub też napastowane i upokarzane.

Koszmar, w którym uciekasz przed nieznaną ci osobą informuje o tym, że przyszedł najwyższy czas abyś spojrzał prawdzie w oczy i zmierzył się z rzeczywistością. Nie możesz dłużej bujać w obłokach i unikać problemów, ponieważ im dłużej będziesz zwlekać tym one bardziej będą się nawarstwiać.

Sen, w którym goni cię znajoma osoba ma za zadanie uświadomić ci, że odczuwasz lęk przed konfrontacją z nią. Chciałbyś się jej przeciwstawić, lecz boisz się jej reakcji, a to sprawia, że czujesz się ograniczony. Najprawdopodobniej osoba ta nie ufa ci do końca oraz jest bardzo zaborcza.

Jeżeli podczas ucieczki trafiłeś w ślepą uliczkę, która uniemożliwiła ci dalszy bieg to znaczy, że powinieneś zmienić swoje podejście i tok myślenia ze względu na to, że tylko to da ci możliwość realizacji zamierzonych celów.

Koszmar, w którym nie możesz uciekać lub jesteś sparaliżowany przedstawia twoją bezradność wobec jakieś sytuacji lub problemu.

Udana ucieczka jest symbolem rozstrzygnięcia sporów, satysfakcjonującego zakończenia rozpoczętych przedsięwzięć oraz początku pozytywnego okresu w życiu osoby śniącej, natomiast ucieczka kończąca się niepowodzeniem oznacza, że śniącemu nie uda się uniknąć konsekwencji za swoje przewinienia.

Sen polegający na tym, że to ty gonisz kogoś lub coś, a to przed tobą ucieka odzwierciedla twoją drogę do spełniania marzeń i celów. Złapanie tej rzeczy lub osoby jest jednoznaczne z powodzeniem i osiągnięciem tego czego chcemy. Alternatywnie może być to również ostrzeżenie przed osobą, która chce cię wprowadzić w błąd.

Ucieczka z pracy świadczy o tym, że stanowisko, które obecnie obejmujesz nie jest dla ciebie odpowiednie, natomiast zbiegnięcie z więzienia zapowiada znaczny rozwój kariery zawodowej i awans.

We śnie mogą również ścigać cię dzikie zwierzęta. Takie marzenie senne stanowi odzwierciedlenie napiętej sytuacji, która panuje między tobą, a twoją drugą połówką. Najprawdopodobniej w ostatnim czasie nie układa się wam najlepiej i dość często dochodzi między wami do kłótni.