krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karty tarota

Wybierz kartę
ikona górna

Magia Tarota to coś, czego tak naprawdę od wieków ludzki umysł nie może ogarnąć. Z jednej strony, mamy po prostu karty z umieszczonymi na nich obrazkami i symbolami. Z drugiej potężne przepowiednie, które się dzięki nim sprawdzają i od wieków wprawia to ludność w osłupienie. Z powodu olbrzymiej mocy, jaką posiadają w sobie karty Tarota, nie raz używanie ich było dla niektórych równoznaczne z konszachtami z diabłem lub innymi siłami nieczystymi. Tarot zadziwia, ale i przeraża…

Zapisz się do newslettera i otrzymuj Dzienny horoskop i Dzienny Tarot na swoją skrzynkę pocztową
Administratorem Twoich danych osobowych jest New Generation sp z o.o. sp. k. (ul. Langiewicza 2/12, 61-502. Dane będą przetwarzane w celu wysyłki odpowiedzi na zadane pytanie, na zasadach określonych w regulaminie horoskop360.pl. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania odpowiedzi. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Historia Tarota, do tej pory nie jest znana. Nie wiadomo kto pierwszy posługiwał się kartami, z symbolami wszechświata przepowiadając przyszłe wydarzenia. Niektóre źródła mówią o starożytnym Egipcie i Tarocie jako pozostałości Księgi Thota. Inne o tym, że karty Tarota zostały przywiezione przez Cyganów, z obszarów Bliskiego Wschodu. Ile badań, tyle teorii. Wiadomo jednak, że zainteresowanie Tarotem w średniowiecznej Europie rozpoczęło się w XIV wieku. Czyli wtedy, kiedy to zaczęto rozwijać wszelakie, zabronione zresztą przez kościół ezoteryczne sfery życia.

A czym jest Tarot? Uważa się, że jest to zestaw kart odzwierciedlający anima mundi- czyli duszę wszechświata. To potężna moc, która sprawia, że istniejemy, jak i toczą się nasze koleje losu. Prawa wszechświata to mechanizm, który jest nie do zatrzymania i biegnie swoim torem. A karty tarota dają nam jego fragment, abyśmy mogli zgłębić wiedzę o naszym istnieniu.

Talia tarota to 78 kart, podzielona na małe i wielkie arkana. Wielkie arkana to 21 symboli plus dodatkowa karta Głupca. Pozostałe 56 kart stanowią małe arkana podzielone na 4 grupy – kije, miecze, monety i puchary. Wielkie arkana to magiczna podstawa talii, małe arkana to karty pomocnicze.

Wróżenie z Tarota, to potężne przepowiednie dotyczące przyszłości, ale i możliwość zapoznania się z biegami wydarzeń, jak i informacjami, które mogą wypłynąć na ich zmianę. Karty te pozwalają poznać nam nie tylko nasze życie, ale i osobowość, która determinuje nasze cechy i zachowania. Tym samym pozwalają człowiekowi głębiej w mechanizmy duszy, dzięki czemu można zbudować sobie swoisty plan działania i osiągnąć wewnętrzny spokój, zwany też absolutem.

Po raz kolejny warto zauważyć, że karty tarota to potężne narzędzie. Ale nie należy się ich bać. Warto ich słuchać, warto zastanowić się nad tym, co nam przepowiadają. Są źródłem wielu odpowiedzi, na nurtujące nas pytania i problemy. Są też wskazówką jak radzić sobie w przyszłości. Dlatego otwórz swój umysł i sprawdź, co przygotował dla ciebie wszechświat.

Każda z kart tarota niesie za sobą ogromne znaczenie. Żadna z nich nie jest obojętna i bezsensowna. Karty tarota to: głupiec, mag, kapłanka, władczyni, władca, papieżyca, cesarzowa, cesarz, papież, kochankowie, rydwan, sprawiedliwość, pustelnik, koło fortuny, moc, wisielec, śmierć, umiarkowanie, diabeł, wieża, gwiazda, księżyc, słońce, sąd, świat. Karty te nazywane są Wielkimi Arkanami. Kolejne karty mają swoje odrębne znaczenie.

-karta na pierwszym miejscu to karta podstawowa, zawierająca ogólną informację o problemie

-karta na drugim miejscu, kiedy już ogólnie znamy problem i interesuje nas, jakie są negatywne strony danej sprawy

-karta na trzecim miejscu, kiedy znamy już ciemne i jasne strony danej sytuacji i chcielibyśmy wiedzieć jak postąpić.

-karta na czwartym miejscu odpowiada na pytanie: co by się stało, gdybym nic nie zrobił?

-karta na piątym miejscu mówi o partnerze lub partnerach

-karta na szóstym miejscu oznacza nadchodzącą przyszłość

-karta na siódmym miejscu mówi o tym, co przychodzi z zewnątrz

-karta na ósmym miejscu mówi o rzeczach, które na pewno się nie zmienią

-karta na dziewiątym miejscu to karta mistrzostwa

-karta na dziesiątym miejscu mówi o tym, jak to, co robimy, wpłynie na innych

-karta na jedenastym miejscu mówi o nie wykorzystanych szansach

-karta na dwunastym miejscu nie zawiera odpowiedzi na konkretne pytania, ale jest tylko wskazówką

-karta na trzynastym miejscu jest kartą nowych początków.

Posiadłeś już wiedzę, jak działa i na czym polega Tarot. Nadszedł czas, aby tę wiedzę wykorzystać. Wróżbę z kart tarota możemy powierzyć profesjonaliście, ale również możemy wykonać ją sami, odpowiednia interpretując poszczególne karty. To bardzo ważne, że możemy poznać swoją przyszłość oraz poznać wskazówki dotyczące nas samych. Ta wróżba wymaga od nas jednak pełnego skupienia i wyostrzenia myśli oraz zmysłów.

karta tarota

To bardzo trafna i szybka wróżba. Wystarczy zadać pytanie tarotowi, a karty na nie odpowiedzą. W prostych krokach dowiemy się wszystkiego, co zaprząta naszą głowę. Możemy poznać wszystkie nadchodzące zagrożenia, dobre chwile w naszym życiu oraz rady na przyszłość. Wiele osób obawia się kart tarota. Osoby te boja się poznać prawdę o samym sobie. To wróżba dla odważnych i pewnych siebie. Karty nigdy nie kłamią i nie owijają w bawełnę. Powiedzą Ci wprost, co Cię czeka, nie przebierając w słowach. Przy stawianiu kart tarota, niezwykle ważna jest dobra, pozytywna energia. Nie obawiajmy się, a chłońmy wiedzę pochodzącą z kart. To będzie miało pozytywny wpływ na wróżbę. Pamiętajmy, że pozytywne myślenie przyciągnie pozytywne wydarzenia. Podczas wróżby, niezwykle istotny jest nastrój osoby, której wróżba dotyczy. Kiedy będziesz przygnębiony i źle nastawiony, nie myśl, że czeka Cię pozytywna wróżba. Wszechświat oddziałuje na nas tak, jak my sami tego chcemy. Podczas wróżby należy być maksymalnie zrelaksowanym i rozluźnionym. Musimy odprężyć nasze umysły i uwolnić myśli. Może wydawać się to dziwne i niezrozumiałe. Jak to, co czuję, może mieć wpływ na moją przyszłość? Otóż ma i to większą niż jesteśmy sobie to w stanie wyobrazić. To coś magicznego i zapisanego w gwiazdach. Karty te są pomocne przy największych życiowych dylematach. Uratowały już wiele sytuacji. Zawsze, gdy mamy problem, z podjęciem decyzji, warto sprawdzić, co szykuje dla nas los i co podpowiadają karty. Wiele osób, które zawierzyło kartom Tarota, bezustannie korzysta z ich pomocy w swoim życiu. Czy to nie jest znak, że warto spróbować? Warto zasięgnąć rady kart, a by nasze życie nabrało innego wymiaru. W życiu spotykamy się ciągle z nowymi problemami. Warto sprawdzić jak je rozwiązać i co czeka nas dalej. W oparciu o astrologię i karty Tarota można bardzo szczegółowo przepowiedzieć przyszłość. Stres i nerwy są naszym wrogiem, a dzięki wróżbie możemy uniknąć tych negatywnych emocji. Wróżby i przekazy z kart Tarota są niezwykle czytelne i jasno przekazane. Nie sposób błędnie ich zinterpretować. Nasz otwarty umysł sprawi, że jasno i klarownie zrozumiemy wszystko, co karty chcą nam przekazać. Kiedy weźmiemy sobie do serca każdą z rad, które daje nam wróżba, spełni się wszystko, czego oczekujemy. Karty pokazują przyszłość każdemu z nas indywidualnie. Nie generalizują. Wróżba jest osobna dla każdego z nas i możemy zinterpretować ją tak, jak chcemy. Tarot to najbardziej skuteczna wróżba w historii. Praktykowana jest od wieków przez ludzi na całym świecie, a skoro cały świat z niej korzysta, to czemu Ty nie miałbyś spróbować? Ludzie od zawsze są ciekawi swojej przyszłości i tego, co przyniesie im los. Posiadają jednak dostęp do niesamowitego narzędzia, które im tę wiedzę umożliwi w prosty sposób. Wróżba z kart Tarota to coś, co od wielu lat nas fascynuje i wzbudza u niektórych respekt i niepewność.

Tylko osoby, które w pełni zawierza i otworzą się, poznają prawdziwą moc wróżby. Pomyślisz zapewne, że to niemożliwe, że to nie może być takie proste. Spróbuj sam, a przekonasz się o sile wróżby z kart Tarota. Gwarantuję, że w każdej z sytuacji życiowych, będziesz do nich powracał.