Karty tarota

Magia Tarota to coś, czego tak naprawdę od wieków ludzki umysł nie może ogarnąć. Z jednej strony, mamy po prostu karty z umieszczonymi na nich obrazkami i symbolami. Z drugiej potężne przepowiednie, które się dzięki nim sprawdzają i od wieków wprawia to ludność w osłupienie. Z powodu olbrzymiej mocy, jaką posiadają w sobie karty Tarota, nie raz używanie ich było dla niektórych równoznaczne z konszachtami z diabłem lub innymi siłami nieczystymi. Tarot zadziwia, ale i przeraża…

karty tarota

     Historia Tarota, do tej pory nie jest znana. Nie wiadomo kto pierwszy posługiwał się kartami, z symbolami wszechświata przepowiadając przyszłe wydarzenia. Niektóre źródła mówią o starożytnym Egipcie i Tarocie jako pozostałości Księgi Thota. Inne o tym, że karty Tarota zostały przywiezione przez Cyganów, z obszarów Bliskiego Wschodu. Ile badań, tyle teorii. Wiadomo jednak, że zainteresowanie Tarotem w średniowiecznej Europie rozpoczęło się w XIV wieku. Czyli wtedy, kiedy to zaczęto rozwijać wszelakie, zabronione zresztą przez kościół ezoteryczne sfery życia.

     A czym jest Tarot? Uważa się, że jest to zestaw kart odzwierciedlający anima mundi- czyli duszę wszechświata. To potężna moc, która sprawia, że istniejemy, jak i toczą się nasze koleje losu. Prawa wszechświata to mechanizm, który jest nie do zatrzymania i biegnie swoim torem. A karty tarota dają nam jego fragment, abyśmy mogli zgłębić wiedzę o naszym istnieniu.

wróżby

     Talia tarota to 78 kart, podzielona na małe i wielkie arkana. Wielkie arkana to 21 symboli plus dodatkowa karta Głupca. Pozostałe 56 kart stanowią małe arkana podzielone na 4 grupy – kije, miecze, monety i puchary. Wielkie arkana to magiczna podstawa talii, małe arkana to karty pomocnicze.

     Wróżenie z Tarota, to potężne przepowiednie dotyczące przyszłości, ale i możliwość zapoznania się z biegami wydarzeń, jak i informacjami, które mogą wypłynąć na ich zmianę. Karty te pozwalają poznać nam nie tylko nasze życie, ale i osobowość, która determinuje nasze cechy i zachowania. Tym samym pozwalają człowiekowi głębiej w mechanizmy duszy, dzięki czemu można zbudować sobie swoisty plan działania i osiągnąć wewnętrzny spokój, zwany też absolutem.

     Po raz kolejny warto zauważyć, że karty tarota to potężne narzędzie. Ale nie należy się ich bać. Warto ich słuchać, warto zastanowić się nad tym, co nam przepowiadają. Są źródłem wielu odpowiedzi, na nurtujące nas pytania i problemy. Są też wskazówką jak radzić sobie w przyszłości. Dlatego otwórz swój umysł i sprawdź, co przygotował dla ciebie wszechświat.