krzyż prawy krzyż lewy

Sennik ciąża

Znaczeniu snu ciąża

Sen ciąża

C

Ciąża jest interpretowana na wiele różnorodnych sposobów.

Jeżeli jesteś w stałym związku najprawdopodobniej jest to symbol chęci posiadania potomstwa lub nadchodzących zmian, w relacji z drugą połówką, niestety mogą się one okazać niekorzystne. Przeanalizuj czy w ostatnim czasie nie myślałaś o powiększeniu rodziny lub czy twój partner nie wyrażał takiej chęci i nie wspominał ci o tym.

W sytuacji, w której jesteś osobą samotną taki sen może świadczyć o niezaspokojonym instynkcie macierzyńskim, który jest zakorzeniony w podświadomości każdej kobiety.

Zamiennie może on ostrzegać przed przypadkowymi kontaktami seksualnymi i przelotnymi znajomościami, które mogą być fatalne w skutkach. Nie daj się ponieść emocją i namiętności. Licz się z konsekwencjami swoich czynów i postępuj rozważnie, ponieważ negatywne efekty swojego działania możesz odczuwać przez długi okres czasu.

Inną rzeczą o jakiej może nas informować jest niesamodzielność w podejmowaniu decyzji. Zastanów się czy jakaś osoba nie ma zbyt dużego wpływu na twoje życie i na podejmowane przez ciebie decyzje lub czy twoi rodzice nie próbują narzucać ci swojego zdania, ponieważ taki sen może świadczyć o podświadomej potrzebie zerwania takiej zależności, która pozbawia cię własnej woli i wolności. Jeżeli takie marzenie senne będzie się powtarzać nie bądź wobec tego obojętny. Działaj odważnie tak, aby udało ci się uwolnić z tej ograniczającej więzi i osiągnąć samodzielność.

Martwa ciąża lub zamiennie poronienie jest zapowiedzią klęski. Wszystkie działania, w które osoba śniąca wkładała w ostatnim czasie bardzo dużo wysiłku pójdą na marne i nic nie będzie szło po jej myśli. 

Ciężarna kobieta oznacza silną więź łączącą ciebie i osobę, która ci się śni, jest to dla ciebie osoba niezwykle bliska i ważna. Alternatywnie taki sen zapowiada znaczną poprawę sytuacji finansowej oraz powodzenie w interesach.

Jeśli odczuwasz ruchy dziecka znajdującego się w brzuchu to znaczy, że tęsknisz za dzieciństwem, chciałbyś znów mieć tak bliskie relacje z matką, jak w czasach, w których byłeś dzieckiem oraz że dorosłość i obowiązki cię przytłaczają.

Sen o ciąży może również symbolizować znaczny i gwałtowny rozwój osobisty śniącego, dzięki któremu odnajdzie on swoje prawdziwe „ja”. Jest odzwierciedleniem nowych planów i ambicji, które w pełni i bez najmniejszego problemu uda się zrealizować w niedalekiej przyszłości. 

W przypadku kobiet naprawdę będących w ciąży taki sen może przedstawiać autentyczny niepokój o jeszcze nienarodzone dziecko.