krzyż prawy krzyż lewy

Sennik polski

Znaczeniu snu polski

Sen polski

P

Polski, polskość w naszych snach naturalnie związane są z tym, skąd pochodzimy i gdzie się wychowaliśmy. Niejednokrotnie jednak sny Polaków przepełnione są symbolami związanymi z naszym pięknym krajem.

Jeżeli śni nam się, że znajdujemy się w Polsce i jesteśmy o tym przekonani, bedzie to oznaka naszego przywiązania do miejsca, w którym się znajdujemy lub ludzi, w otoczeniu których przebywamy. Może być to związane z naszym życiem osobistym lub zawodowym i jest potwierdzeniem, że nie wyobrażamy sobie zmiany środowiska czy pracy, którą podejmujemy od wielu lat.

Gdy widzimy nasz kraj z lotu ptaka lub śni nam się, że właśnie go opuszczamy i w życiu rzeczywiście przebywamy poza jego granicami będzie to oznaka naszej tęsknoty i chęci powrotu, a jednocześnie konfliktu, który nie pozwala nam wrócić. Jeżeli natomiast mieszkamy nadal w swoim kraju ale śni nam się on w tym sensie, będzie to symbol tęsknoty za przeszłością, za tym co już minęło i nie możemy do tego wrócić. Należy się wtedy zastanowić czy takie myślenie nie blokuje naszego rozwoju.

Gdy śni nam się język polski w kontekście jego podziwiania lub nauki, oznacza to, że czasem żałujemy iż nie powiedzieliśmy komuś czegoś więcej, że mogliśmy lepiej się zaprezentować.

Polskie tradycyjne jedzenie będzie odzwierciedleniem naszych udanych relacji z rodziną i poczuciem bliskości naszych krewnych.

Polska władza lub politycy pojawiający się we śnie będą oznaczały naszą wewnętrzną potrzebę aby ktoś w końcu nami pokierował. Czujemy się zagubieni i nie potrafimy odnaleźć ścieżki, którą moglibyśmy kroczyć przez życie.

Jeżeli śni nam się, że słyszymy w rozmowie język polski, jednak wydaje się on zupełnie obcy i niezrozumiały, będzie to sygnał, że toczy się w nas wewnętrzna wojna wartości i pragnień. Czujemy się uwięzieni we własnych myślach i nie potrafimy zdecydować jakie posunięcie będzie dla nas najlepsze.

Gdy we śnie musimy uciekać z kraju i ukrywać swoje pochodzenie, oznacza to, że nie jesteśmy do końca szczerzy sami ze sobą i autentyczni wobec innych osób.