krzyż prawy krzyż lewy

Sennik śmierć

Znaczeniu snu śmierć

Sen śmierć

Ś

Znaczna część osób boi się śmierci. W zależności od tego w co wierzymy śmierć może być uważana za ostateczny koniec lub za początek czegoś nowego, jednakże nie ma wątpliwości co do tego, że jest ona symbolem zwieńczenia pewnego etapu w życiu każdego z nas.

Sny, w których umieramy lub widzimy śmierć bliskiej osoby są bardzo traumatyczne. Po przebudzeniu się czujemy niepokój, smutek i zdenerwowanie, jednak nie są ona wcale aż tak złym sygnałem, jak moglibyśmy się spodziewać.

Marzenia senne o własnej śmierci są symbolem wielkich przemian duchowych, rozwoju osobistego i zawodowego. Świadczą o tym, że osoba śniąca poznaje samą siebie, rozpoczyna nowy etap w życiu, a przeszłość chce zostawić daleko w tyle. Przejmuje ona kontrole nad swoim życiem i zaczyna tworzyć lepszą przyszłość.

Zamiennie może się zdarzyć, że taki sen oznacza powrót do złych przyzwyczajeń, uzależnień oraz destrukcyjnych zachowań i ludzi.

Śmierć byłego partnera ma nam dać do zrozumienia, że należy pogodzić się z zakończeniem związku, przestać rozpamiętywać przeszłość oraz że czas najwyższy zamknąć poprzedni i otworzyć nowy etap.

Jeżeli spotyka to naszych rodziców we śnie możemy mieć pewność, że właśnie kończą się dla nas złe czasy i rozpoczynają nowe i lepsze. Przemiana ta może nie być prosta oraz możliwe, że sprawi nam wiele bólu, lecz gdy już przetrwamy tę transformację to poczujemy satysfakcję, odniesiemy sukces oraz wkroczymy w szczęśliwy rozdział życia.

W sytuacji, w której sen dotyczy naszego dziecka możemy odetchnąć z ulgą, ponieważ nie jest to sen proroczy, a naszemu potomkowi nie grozi niebezpieczeństwo, natomiast jest to informacja o tym, że czekają nas trudności i niepowodzenia, jednak nie musimy się nimi przesadnie martwić ze względu na to, że szybko uda nam się z nimi uporać.

Marzenie senne, w którym widzimy śmierć przyjaciela należy do tych mało przyjemnych, aczkolwiek jest to zapowiedź nadchodzącego szczęścia, które będzie obejmowało każdy aspekt naszego życia. Ukazuje również, że w najbliższym czasie wstąpimy na nową drogę życia. Możliwe, że niedługo znajdziemy swoją drugą połówkę, postanowimy się ustatkować lub podejmiemy decyzję odnośnie posiadania potomstwa.

Rozmowa ze zmarłym może wiązać się ze złym wpływem otoczenia. Najprawdopodobniej bliska nam osoba ma na nas destrukcyjny wpływ. W takiej sytuacji powinniśmy, jak najszybciej podjąć decyzję o zerwaniu toksycznej znajomości, a z pewnością szybko odczujemy jej pozytywne rezultaty. Alternatywnie sen świadczy o problemach finansowych, które są spowodowane nierozsądnymi inwestycjami.