krzyż prawy krzyż lewy

Sennik zmarły

Znaczeniu snu zmarły

Sen zmarły

Z

Sny o zmarłych mogą być interpretowane w różny sposób. Przede wszystkim jest to zależne od tego, czy znamy zmarłą osobę czy też nie oraz od tego, ile czasu upłynęło od jej śmierci.

Sen o osobie martwej, której nie znamy można interpretować jako brak akceptacji siebie samego. Anonimowe zwłoki mogą świadczyć o wstręcie przede wszystkim do własnego ciała osoby śniącej, ale również do innych ludzi. Takie sny towarzyszą najczęściej osobie skłonnej do zaburzeń odżywiania takich, jak na przykład bulimia czy też anoreksja lub takiej, która czuje się obco we własnym ciele.

Jeżeli jednak widzieliśmy lub rozmawialiśmy z człowiekiem, którego znamy to niestety musimy przygotować się na duże straty materialne. Powinniśmy również zrezygnować z podejmowania pochopnych decyzji, ponieważ może to przynieść więcej szkód niż pożytku. W wypadku, jeśli śmierć danej osoby miała miejsce wiele lat temu to należy zwrócić uwagę na problem, który trapił nas w przeszłości, ponieważ nie jest on do końca rozwiązany i w najbliższym czasie może zacząć spędzać nam sen z powiek, natomiast jeśli śmierć miała miejsce niedawno oznacza to często tęsknotę za osobą zmarłą oraz głęboki strach przed samotnością.

Brak możliwości zobaczenia zwłok jest dobrym symbolem, który informuje śniącego, że powinien podejmować ryzyko, aby nie stracić okazji do nawiązania ważnych kontaktów i współpracy, które w przyszłości mogą się bardzo dobrze rozwinąć.

Zmarły przyjaciel lub rodzeństwo informuje osobę śniącą o tym, żeby nie działała zbyt impulsywnie. Możliwe, że w najbliższym czasie usłyszysz kilka nie zbyt miłych słów krytyki, lecz nie daj się w tedy ponieść emocją i trzymaj język za zębami. W przypadku innych członków rodziny takich jak na przykład babcia lub dziadek jesteśmy ostrzegani przed niebezpieczeństwem, lecz nie musimy się tym za bardzo martwić ze względu na to, że sen taki oznacza również to, że ktoś bliski udzieli nam pomocy, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji.

Strach przed nieboszczykiem zapowiada pozytywne rozwiązanie konfliktów i uporządkowanie wszystkich zaległych spraw.

W przypadku, gdy martwy człowiek podarował ci pieniądze to strzeż się ryzyka i nie inwestuj. Taki sen jest jednoznaczny z ostrzeżeniem przed nieopłacalnym przedsięwzięciem.

Zmarłe dziecko jest oznaką braku pogodzenia się z otaczającą rzeczywistością i zachodzącymi zmianami w życiu. Najczęściej w marzeniach sennych widzą je ludzie zagubieni, smutni, melancholijni, tacy którzy nie potrafią radzić sobie z przeszłością i własnymi emocjami.