Znaczenie snu zmarły

sennik książka

Sny o zmarłych mogą być interpretowane w różny sposób. Przede wszystkim jest to zależne od tego, czy znamy zmarłą osobę czy też nie oraz od tego, ile czasu upłynęło od jej śmierci.

Sen o osobie martwej, której nie znamy można interpretować jako brak akceptacji siebie samego. Anonimowe zwłoki mogą świadczyć o wstręcie przede wszystkim do własnego ciała osoby śniącej, ale również do innych ludzi. Takie sny towarzyszą najczęściej osobą skłonnym do zaburzeń odżywiania takich, jak na przykład bulimia czy też anoreksja lub takim, którzy czują się obco we własnym ciele.

Jeżeli jednak widzieliśmy lub rozmawialiśmy z człowiekiem, którego znamy to niestety musimy przygotować się na duże straty materialne. Powinniśmy również zrezygnować z podejmowania pochopnych decyzji, ponieważ może to przynieść więcej szkód niż pożytku. W wypadku, jeśli śmierć danej osoby miała miejsce wiele lat temu to należy zwrócić uwagę na problem, który trapił nas w przeszłości, ponieważ nie jest on do końca rozwiązany i w najbliższym czasie może zacząć spędzać nam sen z powiek, natomiast jeśli śmierć miała miejsce niedawno oznacza to często tęsknotę za osobą zmarłą oraz głęboki strach przed samotnością.

Brak możliwości zobaczenia zwłok jest dobrym symbolem, który informuje śniącego, że powinien podejmować ryzyko, aby nie stracić okazji do nawiązania ważnych kontaktów i współpracy, które w przyszłości mogą się bardzo dobrze rozwinąć.

Zmarły przyjaciel lub rodzeństwo informuje osobę śniącą o tym, żeby nie działała zbyt impulsywnie. Możliwe, że w najbliższym czasie usłyszysz kilka nie zbyt miłych słów krytyki, lecz nie daj się w tedy ponieść emocją i trzymaj język za zębami. W przypadku innych członków rodziny takich jak na przykład babcia lub dziadek jesteśmy ostrzegani przed niebezpieczeństwem, lecz nie musimy się tym za bardzo martwić ze względu na to, że sen taki oznacza również to, że ktoś bliski udzieli nam pomocy, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji.

Strach przed nieboszczykiem zapowiada pozytywne rozwiązanie konfliktów i uporządkowanie wszystkich zaległych spraw.

W przypadku, gdy martwy człowiek podarował ci pieniądze to strzeż się ryzyka i nie inwestuj. Taki sen jest jednoznaczny z ostrzeżeniem przed nieopłacalnym przedsięwzięciem.

Zmarłe dziecko jest oznaką braku pogodzenia się z otaczającą rzeczywistością i zachodzącymi zmianami w życiu. Najczęściej w marzeniach sennych widzą je ludzie zagubieni, smutni, melancholijni, tacy którzy nie potrafią radzić sobie z przeszłością i własnymi emocjami.

Ile razy zdarzyło się wam, że w ciągu dnia przydarzyło się nam coś fascynującego, co bardzo silnie na nas zadziałało, a potem w nocy, w śnie, ta sama sytuacja się nam przydarzyła?

Tak działa nasz podświadomość. Często mówi się, że sny tłumaczone są na odwrót, ale czy na pewno tak jest? Często nasze marzenia senne odzwierciedlają nasze pragnienia, obawy oraz nierzadko przyszłość.

Znaczenie snów jest bardzo ważne i istotne. Nie możemy ich lekceważyć. Wiele razy zdarza się, że śnimy ten sam sen kilka nocy z rzędu. Warto to sprawdzić, dowiedzieć się jakie znaczenie ma dany sen. Może Wszechświat chce nam coś powiedzieć, coś uświadomić lub przed czymś przestrzec.

Nie bagatelizujmy takich zjawisk. Sny są wbrew pozorom bardzo ważne i często istotnie wpływają na nasze życie. Nie wszystkie aspekty snów są do końca wyjaśnione. Jest wiele nieznanych, utajonych elementów. W czasie snu kilkukrotnie pojawiają się różne jego fazy i w każdej fazie zachodzą bardzo istotne zjawiska. Dopiero w pierwszej godzinie po północy zaczynamy faktycznie śnić.

Interpretacje snów są bardzo trudno, ponieważ często nie pamiętamy jaka sytuacja nam się dokładnie śnił, ile osób, jakie miejsca, wydarzenia. Znaczenie każdego snu należy rozpatrywać osobno. Zrozumienie snów jest niemałym wyzwaniem, jednak praca nad snami może okazać się ważnym i odkrywczym narzędziem naszego rozwoju osobistego. Czasem dla jednych senniki to wyrocznie, dla innych to coś, co traktują z przymrużeniem oka. Często marzenia senne bywają prorocze, są zwiastunem rychłych zmian i niespodziewanych wydarzeń. Przez to, że śnimy, podświadomość może sygnalizować nam zarówno problem, jak i jego rozwiązanie. Nie zawsze jest tak, że to, co danego dnia przeżywamy, wpłynie na to, co nam się przyśni. Ludzie od wieków nadawali swoim snom znaczenie i próbowali je interpretować. Jakie jest znaczenie snów? Czy marzenia senne w ogóle coś znaczą? Nad tym głowimy się od lat. Sny często pomagają się nam uporać z niebezpiecznymi sytuacjami. W śnie możemy dać upust swoim emocjom, które nagromadziły się w ciągu dna. Każdy czynnik, który na jawie przedostał się do naszych myśli, może mieć swoje odzwierciedlenie w śnie. Według badań, marzenia senne w dużej mierze zależą od kultury, płci i wieku. Niektórzy również twierdzą, że treści snów nie mają żadnego znaczenia. Najczęściej zdarza się, że sny są wyrazem naszych marzeń, pokazują też sytuacje, w jakich się w danej chwili znajdujemy.

Sny chodzą za nami w ciągu dnia i wiercą dziurę w brzuchu, dlatego warto sprawdzić co dany sen, który tak bardzo utkwił, nam w pamięci oznacza. Niektóre sny potrafią być bardzo symboliczne. Ile razy przyśniło nam się coś przeszywającego, o czym nie mogliśmy przestać myśleć, a potem okazało się, że coś nam się przytrafiło? Sny mają ogromną moc. Sny wpisane są w życie człowieka i od dzieciństwa, aż po śmierć nam towarzyszą. Bywają piękne i warte zapamiętania, a bywają również straszne i przeszywające. Wiele razy zdarza się nam traktować nasze sny jako przepowiednie. Zanim jednak będziemy chcieli podążyć za tym, co sugeruje nam sen, lepiej jednak sprawdzić jego znaczenie. Może nie ma czym się zamartwiać, a może zdołamy uchronić się przed przykrymi zdarzeniami. Często śnią nam się takie same lub podobne rzeczy. Ciasny pokój, upadek z wysokość, żywioły… Brzmi znajomo? To najczęstsze obiekty snów ludzkości na całym świecie. Dzięki tej wiedzy zostały opracowane senniki. Mimo że każdy z nas jest indywidualnością, to znaczenie snów można w pewnym sensie zgeneralizować. Dlatego, zanim zaczniemy sami analizować swój sen, najpierw sprawdźmy jego znaczenie. Pomoże nam to zaoszczędzić wielu niepotrzebnych nerwów, rozczarowań. Kiedy już posiądziemy umiejętność analizowania i interpretacji snów, będziemy mogli zrobić w życiu krok dalej. Często zdarza się tak, że to o czym myślimy wieczorem, książka, którą przeczytamy lub film, który obejrzymy, ma swoje odbicie w śnie. To dlatego, że nasze myśli posiadają odbicie w marzeniach sennych. To, co zrobi na nas ogromne wrażenie w ciągu dnia, z całą pewnością nam się przyśni. Kiedy obejrzymy film, który wywoła w nas emocje, przestraszymy się podczas oglądania, to samo uczucie na pewno nawiedzi nas podczas snu. Kiedy mamy myśli o erotycznym zabarwieniu, prawdopodobnie będziemy śnić o takim podtekście. Jak widać sny, mają silną moc i działanie na naszą psychikę i podświadomość.

Nie należy się jednak ich obawiać. Wystarczy się w nie zagłębić i wsłuchać oraz poznać ich znaczenie. To duże ułatwienie dla naszego życia i zdrowia psychicznego. Warto również wziąć pod uwagę, że to odbicie naszego dnia, naszych przeżyć i obaw. Dlatego nie obawiajmy się od razu i nie dopisujmy niepotrzebnych teorii do znaczenia naszego snu. Aby uspokoić nasze myśli i obawy, nie ma nic prostszego niż sprawdzenie znaczenia snu w senniku.

Nasz los jest zapisany w gwiazdach i wszystko, co jest nam przeznaczone, na pewno się wydarzy, bez względu na to, czy będziemy się zamartwiać i stresować. Pamiętajmy, że sny mogą być tylko, luźną interpretacją tego, co nas czeka.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00