krzyż prawy krzyż lewy

Sennik dziecko

Znaczeniu snu dziecko

Sen dziecko

D

Dziecko może oznaczać bardzo różnorodne rzeczy. Mogą być one zarówno pozytywne jak i negatywne, jest to zależne od tego kim jest osoba śniąca i w jakiej sytuacji życiowej się znajduje.

Dla mężczyzny sen o noworodku oznacza zakończenie pewnego etapu w życiu lub związku, dla osoby ubogiej jest to zapowiedź znacznej poprawy sytuacji materialnej, natomiast bogaty człowiek nie może się spodziewać niczego dobrego po takim śnie, ponieważ jest to dla niego bardzo zła wróżba, która zapowiada serię nieszczęść.

Wcielenie się w postać dziecka świadczy o tym, że dorosłe życie cię przerasta, jesteś przytłoczony obowiązkami i codziennością. Informuje, że musisz wziąć się w garść by uporać się ze wszystkim co w chwili obecnej sprawia ci problemy.

Interpretacje snów o dziecku mogą różnić się także ze względu na to w jakiej postaci, sytuacji lub stanie zdrowotnym widzimy dziecko w naszym śnie. Poniżej wyróżniamy najczęściej pojawiające się u ludzi sny związane z dzieckiem:

Bez względu na to w jakiej formie widzimy w naszym śnie dziecko, jest to zawsze sen wzbudzający bardzo dużo emocji, szczególnie u osób, które same są rodzicami. Nasuwa się u tych osób myśl, czy przykry sen nie jest przypadkiem przestrogą lub ostrzeżeniem dotyczącym ich pociechy. Bardzo często jednak interpretacja snu jest zupełnie odwrotna lub dotycząca kompletnie innej sfery życia.

Należy odpowiednio odnieść symbolikę snu do aktualnej sytuacji życiowej danej osoby i nie zamartwiać się zbyt wcześnie tym, że we śnie ujrzeliśmy chore lub płaczące dziecko. Warto w pierwszej kolejności zapoznać się z interpretacją snu o dziecku w konkretnym kontekście, którą rozwijamy poniżej.

Sennik: widzieć dziecko

Sen o dziecku, którego nie jesteśmy w stanie przypisać do żadnej konkretnej sytuacji ogólnie jest dobrą wróżbą. Jeżeli to nasze dziecko i widzimy je uśmiechnięte i szczęśliwe, oznacza to nadchodzący radosny czas w naszym życiu.

Sennik: martwe dziecko, śmierć

Zarówno w prawdziwym życiu, jak i we śnie utrata dziecka nie jest niczym pozytywnym. Symbolizuje ona kryzys, zatracenie nadziei oraz to, że zaplanowane przez ciebie przedsięwzięcia nie dojdą do skutku.

Martwe dziecko we śnie może zwiastować problemy w sferze zawodowej, wiąże się także z możliwością utraty pracy w najbliższym czasie.

Zabicie dziecka oznacza, że kłócisz się z własnymi myślami i prawdopodobnie nie możesz sobie wybaczyć, czegoś co zrobiłeś. Obawiasz się, że sprawa niedługo ujrzy światło dzienne i będziesz miał przez to spore nieprzyjemności.

Sennik: chore dziecko

Małe, chude lub umierające dziecko reprezentuje złe zmiany w niektórych aspektach życia, które są dla ciebie ważne. Zapowiada wzmożoną ilość kłopotów, kłótni z bliskimi, niepowodzeń oraz zmartwień. Może być też oznaką pewnych dolegliwości zdrowotnych, które zlekceważone w niedługim czasie wywołają poważniejszą chorobę.

Sennik: płaczące dziecko

Upadające, krzyczące bądź też płaczące przestrzega cię przed podejmowaniem zbędnego ryzyka w sprawach finansowych ze względu na zastój w interesach oraz możliwą kłótnie z kontrahentem. Możesz także potrzebować czyjejś materialnej pomocy, tylko nie umiesz o nią poprosić.

Sennik: niegrzeczne dziecko

Niemowlę, które kapryśnie się zachowuje jest odzwierciedleniem twojej postawy, zwyczajów i poglądów. Zamiennie może to informować również o tym, że tracisz grunt pod stopami i nie potrafisz sobie poradzić z problemami, które wymykają się z pod twojej kontroli.

Sennik: bawiące się dziecko

Oczywiście nie każdy sen, w którym występuje dziecko lub niemowlę ma złe znaczenie przykładem na to jest marzenie senne, w którym widzisz swoją pociechę bawiącą się z innymi, albowiem świadczy ono o tym, że bez najmniejszego problemu uda ci się zrealizować wszystkie plany i marzenia.

Dziecko samotnie bawiące się zabawkami symbolizuje indywidualną ścieżkę, którą wybierzesz w najbliższym czasie. Nie musisz się obawiać konsekwencji swojej decyzji, gdyż prawdopodobnie będzie to właściwy wybór.

Sennik: otyłe dziecko

Jeżeli natomiast widziałeś duże i grube dziecko możesz liczyć na niespodziewany przypływ gotówki, który poprawi twoją sytuację materialną.

Sennik: nieślubne dziecko

Kolejnym pozytywnym symbolem jest nieślubne dziecko. Taki widok oznacza, że będziesz zadowolony ze swojego życia, powodzenia w sprawach osobistych i zawodowych oraz szczęście.

Sennik: narodziny dziecka

Sen, w którym sami rodzimy dziecko oznacza, że otwierają się przed nami pewne możliwości, których do tej pory nie mieliśmy. Oznacza to również, że prawdopodobnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel i dokończyć coś, nad czym pracowaliśmy.

Jeżeli widzimy narodziny dziecka, jednak sami w tej akcji nie uczestniczymy, możemy spodziewać się przypływu gotówki w najbliższym czasie. Jeżeli nie rozpoznajemy rodzącej kobiety, zwiastuje to problemy w naszym związku z partnerem.

Sennik: małe dziecko, niemowlę

Naprawdę małe i bezbronne dziecko we śnie może oznaczać naszą niegotowość na pewne sytuacje, które mają miejsce aktualnie w naszym życiu. Podświadomość podpowiada nam, że chcielibyśmy gdzieś uciec i schować się przed odpowiedzialnością, ponieważ emocjonalnie nie jesteśmy w stanie jej wziąć na siebie.

Sennik: śpiące dziecko

Widok śpiącego dziecka może oznaczać, że jesteś pewny podjętych decyzji i możesz być spokojny o swoje finanse, które ulokowałeś w bezpiecznym miejscu.

Sennik: trzymać dziecko na rękach

Trzymanie dziecka w objęciach może oznaczać, że panujesz nad swoją sytuacją finansową i prawdopodobnie w niedługim czasie będziesz miał szansę zwiększyć swoje przychody, korzystając z pewnej propozycji.

Sennik: wypadek dziecka

Jeżeli śni nam się jakiś wypadek, w którym uczestniczy dziecko lub widzimy, że dzieje mu się krzywda i jest przerażone, może to oznaczać, że część z planów, jakie mieliśmy na najbliższy czas prawdopodobnie nie wypali.

Dziecko, które tonie będzie symbolizowało utraconą nadzieję. Najpewniej utracisz szansę na odzyskanie czegoś cennego.

Sennik: porwane dziecko

Jeżeli śni nam się, że ktoś porywa nam dziecko, prawdopodobnie w życiu czujemy się przytłoczeni nadmiarem obowiązków i podświadomie pragniemy, aby ktoś nas od nich uwolnił.

Gdy to my sami jesteśmy porywaczami, oznacza to, że nadciągają problemy związane z twoją pracą i pozycją zawodową.

Jeśli widzimy we śnie porwanie dziecka, w najbliższym czasie możemy wdać się w jakiś konflikt z bliską osobą.

Sennik: dziecko w wózku

Sen o spacerze z dzieckiem w wózku może zwiastować rychłe rozwiązanie pewnych komplikacji. Jeżeli osobiście prowadzisz wózek z dzieckiem, możesz spodziewać się znalezienia rozwiązania na twój problem.

Gdy widzimy dziecko w wózku lub kołysce, oznacza to, że na naszej drodze zawodowej pojawią się pewne możliwości podnoszące nasze kwalifikacje i warto będzie z nich skorzystać.

Sennik: chrzest dziecka

Chrzest prezentuje silny związek z religią i innymi wierzeniami. Informuje o tym, że jesteś osobą silnie uduchowioną prowadzącą dobre życie zgodne z naukami i zasadami religii, w którą wierzysz.

Sennik: zabawa z dzieckiem

Zabawa z małoletnim jest zapowiedzią pomyślności, realizacji oraz beztroski. Przedstawia osobę, która idzie przez życie z pozytywnym nastawieniem i uśmiechem na twarzy.

Nie wszystkie interpretacje jak widać są pozytywne, jednak należy pamiętać o tym, aby odnieść swój sen do aktualnej sytuacji życiowej i zwrócić uwagę na to, jakie osoby pojawiają się w naszym marzeniu sennym.

Dobrze jest interpretować sen, zważając na swoje emocje i odczucia zaraz po przebudzeniu. Jeżeli rozpoznaliśmy we śnie i dziecku coś, co dotyczy nas bezpośrednio i czujemy się zdenerwowani, prawdopodobnie interpretacja będzie bardziej trafna niż wtedy, gdy czujemy, że dziecko które nam się przyśniło jest daleko i raczej nas nie dotyczy.