krzyż prawy krzyż lewy

Sennik wąż

Znaczeniu snu wąż

Sen wąż

W

Wąż jest skomplikowanym symbolem, ponieważ może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne znaczenie. U wielu ludzi węże wzbudzają lęk, a nawet przerażenie. Jest to spowodowane nieprzewidywalnym i szybkim zachowaniem tych zwierząt oraz ich wyglądem.

Wąż we śnie symbolizuje raczej negatywne uczucia takie jak np. strach. Zdarza się też, że jest to sen ostrzegawczy przestrzegający przed pokusą, niebezpieczeństwem lub seksualnością.

W pozytywnym aspekcie wąż oznacza korzystne zmiany oraz wiedzę i mądrość. Zwierzę to może być atrybutem złej i bezwzględnej osoby, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Jeżeli wystąpił u nas taki sen powinniśmy przestać ufać każdej napotkanej osobie, ponieważ ludzie mogą zacząć to wykorzystywać przeciwko nam.

W innym przypadku sny o tych gadach są interpretowane jako pokusa seksualna, poszukiwanie spełnienia i intymności lub brak namiętności w związku. Mogą one świadczyć, że nasze życie intymne jest zagrożone oraz że cały czas poszukujemy nowych doświadczeń i doznań.

Znaczenie marzenia sennego, w którym występuje wąż jest zależne także od tego jakie uczucia odczuwamy po przebudzeniu. Jeżeli są one przyjemne to może ono oznaczać odnowę, wzrost, a także przypływ wiedzy życiowej i mądrości.

Walka z gadem ukazuje nasz sprzeciw wobec nadchodzących zmian. Przedstawia nas jako osoby konserwatywne, które lubią rzeczy i otaczający świat takimi jakimi są. Niekiedy można powiedzieć, że jest to informacja o tym, że stoimy w miejscu, a powinniśmy zacząć się rozwijać i wstąpić w nowy etap życia.

Jeśli zwierzę to występuje bez głowy lub oczu to znaczy, że nie dostrzegamy niebezpieczeństwa, które nam grozi. W takiej sytuacji powinniśmy zwiększyć naszą ostrożność i bacznie obserwować otoczenie ze względu na to, że najprawdopodobniej ktoś chce nam poważnie zaszkodzić.

Martwy wąż jest bardzo dobrym znakiem. Po takim śnie możemy spodziewać się rozwiązania konfliktów oraz przezwyciężenia wszystkich przeciwności losu jakie nas spotkają.

Ukąszenie oznajmia nam, że musimy wyrwać się z pod negatywnego wpływu osób trzecich. Nie możemy dać sobą dłużej manipulować.

Kolor węża również ma duże znaczenie podczas interpretacji snu. Biały świadczy o tym, że pomimo dobrych intencji i tak dojdzie do wielkiego nieszczęścia, jasno brązowy przedstawia obawę przed brakiem możliwości realizacji własnych marzeń i planów, ciemno brązowy dotyczy straty, która będzie miała destrukcyjny wpływ na różne obszary życia, natomiast czarny wizualizuje strach osoby śniącej przed konfrontacją z problemami.