krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Kochankowie

Kochankowie

Karta Kochankowie w talii Tarota została oznaczona numerem VI. Przedstawia nam parę kochanków, którzy są połączeni w miłosnym objęciu. Karta ta odnosi się nie tylko do związków miłosnych, ale również do występujących relacji międzyludzkich. 

Karta symbolizuje liczne dylematy oraz konieczność podjęcia ważnej życiowej decyzji. Zwiastuje, że kierując się intuicją i sercem podejmiemy korzystną decyzję. Odzwierciedla człowieka romantycznego i bujającego w obłokach, marzącego o idealnym związku oraz osobę delikatną i wrażliwą. Karta ta pokazuje również, że każda relacja posiada swoje blaski i cienie – co wiąże się nie tylko z ciągłym występowaniem radości,  ale również pojawiającym się cierpieniem w życiu człowieka. 

W pozycji prostej karta ta wskazuje uczucie samo w sobie nierzadko też niespodziewane, natomiast w pozycji odwróconej karta jest związana z zakończeniem związku, możliwą separacją, jak i również z rozwodem oraz wyborem pomiędzy dwoma partnerami. 

Zawody powiązane z tą kartą to przede wszystkim: poeta, śpiewak, artysta sceniczny, dyplomata, mediator, a także prawnik oraz sędzia. Natomiast miejsca, jakie ukazuje nam karta, to: parki, mosty, kluby nocne, galerie sztuki, restauracje, skrzyżowania dróg, domy kultury czy też kawiarnie. 

Karta Kochanków symbolizuje również bycie w związku, który jest oparty na prawdziwym partnerstwie, oznacza również pożądanie, przełomowe wydarzenie w życiu, przygotowanie do wstąpienia w związek małżeński oraz kojarzona jest także ze sprawami seksualnymi. Oznacza ona również związek, który jest pełen uniesień i miłości oraz pracę związaną z niesieniem pomocy innym. 

Karta ta ostrzega o możliwych kłopotach z układem trawiennym, a także z narządami wewnętrznymi, takimi jak: płuca, nerki czy też gruczoły płciowe. Mogą pojawić się również problemy z gospodarką hormonalną. 

Karta Kochanków może reprezentować czas pomyślnych a także sprzyjających nam wpływów. Uzyskujemy możliwość załatwienia tych spraw, które dotychczas były dla nas bardzo uciążliwe.