krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Mag

Mag

Mag jest drugą kartą w talii w Wielkich Arkanach Tarota. Znana jest także jako Magik, Kuglarz, Czarownik i przedstawia pewnego siebie mężczyznę, który jest artystą oraz mistrzem w różnych dziedzinach. 

Na stole przed Magiem znajdują się symbole czterech żywiołów – wody, ognia, ziemi oraz powietrza. Potrafi się nimi posługiwać i w ten sposób tworzy świat taki, jaki chce. Mag potrafi dzielić się swoją wiedzą z innymi. Można o nim również powiedzieć, że jest badaczem oraz uczniem. W Tarocie Mag stanowi bardzo silną kartę. Jest pozytywnie nastawiony do życia, w pełni sił witalnych. Mag posiada mądrość życiową i nie jest to tylko i wyłącznie wiedza teoretyczna, ale wiedza za którą przemawia zdobyte doświadczenie. 

W pozytywnym aspekcie Mag oznacza przede wszystkim: twórczość, naukę, biegłość, aktywność, działanie oraz sukces. Natomiast w aspekcie negatywnym może świadczyć o kłamstwie, ukrywaniu prawdy, zastraszaniu, wyrachowaniu czy braku silnej woli. 

W Tarocie Mag może oznaczać takie osoby jak lider, przywódca, naukowiec, nauczyciel czy też dyrektor. Śmiało można powiedzieć, że Mag oznacza osobę o silnej osobowości i charakterze. Przede wszystkim Mag nie boi się działać, wierzy w siebie i jest gotowy do wprowadzania wszelkich zmian z wiarą w ich powodzenie. Mag wskazuje również na to, że jesteśmy szczególnie podatni na moc Tarota i jak najbardziej powinniśmy z niej czerpać. 

Z reguły Mag informuje nas o dobrej energii i mocy, która jest wykorzystywana w pozytywny sposób. Karta oznacza, że powinniśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać w pierwszej kolejności o siebie a następnie zatroszczyć się o inne osoby.  Mag oznacza także energię życiową oraz siły witalne. 

Magiczna siła drzemiąca w tej karcie może się objawiać nam w sposób zaskakujący, nagły a nawet nieoczekiwany. To właśnie w taki sposób rodzą się natchnienia i pomysły a z nich powstają wielkie dzieła. Jeśli człowiek uświadomi sobie i pozwoli na duchową inspirację, to będzie się w stanie przekonać do jakich czynów jest zdolny i na jakie wyżyny może go to wznieść.