krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Kapłanka

Kapłanka

Kapłanka w Tarocie została oznaczona numerem II. Karta ta nazywana jest również Papieżycą, Arcykapłanką czy też Księżniczką Srebrnej Gwiazdy i ukazana jest pod postacią kobiety wynurzającej się z wody lub siedzącej w świątyni. 

Kapłanka reprezentuje osobę mądrą, spokojną, łagodną, pogodną oraz doświadczoną. Jest to karta symbolizująca człowieka bardzo mądrego, żyjącego w zgodzie z naturą i innymi ludźmi. Przedstawia zrównoważoną i spokojną kobietę lub mężczyznę. Jest to połączenie niezawodnej intuicji, troski oraz doświadczenia.

W sferze uczuć oznacza bardzo emocjonalny związek. Związek między partnerami jest bardzo spokojny, pełen wzajemnego szacunku, skupiony na rodzinie oraz wartościach duchowych. Kapłanka pokazuje, że dwoje ludzi łączy znacznie coś więcej niż tylko majątek i seks. 

W sferze zawodowej Kapłanka oznacza osobę, która z ukrycia pociąga za sznurki, dlatego w naszej pracy nie powinniśmy w lekceważący sposób podchodzić do takiej osoby. Karta może również oznaczać zaszczyty związane z wykonywanej pracy, awans zawodowy, a także realizację wszystkich planów zawodowych. 

Jeżeli chodzi o sferę zdrowotną może ostrzegać o występujących problemach z narządami płciowymi, w szczególności związanymi z zaburzeniami cyklu menstruacyjnego. Mogą również wystąpić choroby o podłożu psychosomatycznym. Jeżeli odczuwasz, że coś z twoim ciałem jest nie tak, uwierz w swoje obawy i jak najszybciej udaj się do lekarza. Nie należy ufać tylko i wyłącznie jednej diagnozie, dlatego zasięgnij również porady u innego specjalisty. 

W kwestii finansów należy zachować ostrożność i kierować się intuicją. Karta rzadko ukazuje materialne bogactwo, ponieważ dla kobiety Kapłanki pieniądze nie odgrywają w jej życiu zbyt ważnej roli. Nie wkłada ona zbyt wiele energii w ich kreowanie. 

Kapłanka w rozkładach Tarota może wskazywać na to, że Twoje życie się zmienia. Rzeczy, które kiedyś wydawały się pewne, w obecnym czasie nie można już brać za pewnik. Karta Kapłanka szczególnie pomyślana jest dla pisarzy oraz poetów.