krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Rydwan

Rydwan

Karta Rydwan w talii Tarota została oznaczona numerem VII. Znana jest również jako Pojazd Ozyrysa lub jako Wóz triumfalny. Najczęściej na karcie możemy ujrzeć postać woźnicy w pojeździe, który ciągnięty jest przez dwa konie lub czasami przez dwa sfinksy. Pojazd, którym porusza się woźnica jest niezwykle okazały oraz pełen świetności. 

Rydwan informuje nas o odwadze, ukierunkowanym działaniu jak i zdobywaniu celu. Jest zapowiedzią okresu, w którym będzie w stanie sięgać po najwyższe sukcesy oraz cele. Rydwan przedstawia osobę, która nie boi się podejmować samodzielnie decyzji, jest aktywna, odważna i asertywna. Często jest to osoba młoda, podróżująca np. wojskowy lub sportowiec. Karta symbolizuje siłę nie tylko ciała, ale zarazem ducha oraz umysłu. Oznacza również drogę, postęp, podróż i sukces. 

W znaczeniu pozytywnym karta oznacza duże zmiany, rozwój czy też samorealizację, natomiast w ujęciu negatywnym informuje o pechu, nieudanych przedsięwzięciach jak i również o niewielkich komplikacjach, które mogą się pojawić. 

W odniesieniu do miłości, karta ta często świadczy o związku przepełnionym rywalizacją – każdy z partnerów chciałby postawić na swoim i mieć ostatnie zdanie. W takim związku może niestety dochodzić do ostrych spięć i nieprzyjemnych kłótni. Karta oznacza również płomienny romans, fascynację partnerem oraz niesamowicie silne zaangażowanie w związek. 

W kwestii zdrowotności karta świadczy o dobrym zdrowiu, witalności, aktywnej energii – można powiedzieć, że organizm funkcjonuje bez większych zarzutów. Oczywiście nie można wykluczyć pojawiających się problemów z chorobą lokomocyjną w trakcie podróży, czy też z fizycznym spadkiem siły. W takiej sytuacji przydałoby się nieco więcej odpoczynku i relaksu. 

Jeżeli chodzi o pracę, karta ta oznacza podążanie za osiągnięciem sukcesu a także pełną gotowość do podjęcia ryzyka. Może świadczyć również o awansie, wykonywaniem pracy na delegacji, często również poza granicami kraju. Rydwan wskazuje też na zyski, przyrost kapitału oraz niezależność finansową.