krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Wisielec

Wisielec

Karta Wisielec została oznaczona numerem XII w talii Tarota. Prezentuje osobę, która wisi do góry nogami. Przyglądając się bliżej postaci mężczyzny zauważymy, że na jego twarzy nie widać cierpienia. Jest to bardzo głęboka i tajemnicza karta. 

Karta przedstawia wyczekiwanie i cierpliwość. Reprezentuje osobę ostrożną, roztropną analizującą każde słowo i sytuację, myślącą dwa razy zanim wykona dany ruch, osamotnioną, a także taką, której brakuje energii. Karta obrazuje również człowieka o słomianym zapale, który nie potrafi wdrożyć we własne życie swoich planów. Jest również symbolem zawieszenia, w którym każdy człowiek może się znaleźć. Wskazuje też na brak motywacji do działania, dlatego nie podejmuje żadnych czynności, tylko czeka na to, w jakim kierunku potoczą się sprawy. 

Wisielec świadczy o takich emocjach jak melancholia, smutek, apatia i żal. Patrzy na świat z zupełnie innej strony. W razie wystąpienia niepowodzeń jest w stanie obwinić najbliższych, świat, system a nawet państwo - w skrócie można powiedzieć, że wszystkich tylko nie własną osobę. Stawia się w pozycji ofiary, izoluje się od świata i skupia się tylko i wyłącznie na własnym wnętrzu. 

W kwestiach finansowych karta może świadczyć o zastoju w interesach, niepowodzeniu w przedsięwzięciach czy też o braku klientów. Wisielec symbolizuje również pracę nie dającą satysfakcji z jej wykonywania oraz niedocenianie w życiu zawodowym. Zawody jakie może reprezentować ta karta, to między innymi: malarz, artysta, pisarz, filozof, dekorator wnętrz, poeta, lekarz medycyny niekonwencjonalnej. 

Wisielec przejawia poczucie, że jest się nieważnym, odrzuconym, niekochanym, skrzywdzonym czy też straconym. Jest nieszczęśliwy, zraniony, w związku gra rolę ofiary. Oczekuje od partnera, aby o niego zabiegał, natomiast sam niewiele robi dla swojego związku. Ma w sobie dużo wewnętrznych oporów, które powodują niemożność przejawiania uczuć. Związek, w którym trwa tak naprawdę nie przynosi żadnych satysfakcji. 

Karta Wisielec powiązana jest z występowaniem chorób o podłożu psychicznym. Inne przypadłości jakie mogą wystąpić, to: nadużywanie leków psychotropowych, alkoholu i narkotyków.