krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Cesarz

Cesarz

Cesarz jest czwartą kartą w talii Tarota w Arkanach Wielkich - znana jest również jako Imperator czy też Władca. Przedstawiana jest zazwyczaj w osobie dojrzałego władcy, który zasiada na tronie. Na jego głowie usytułowana jest korona, która symbolizuje posiadanie władzy na ziemi. 

Karta symbolizuje silną i dominującą osobę. Może być to zarówno troskliwy i opiekuńczy męski członek rodziny, jak i dominująca w związku kobieta. Cesarz reprezentuje również dobrego i sprawiedliwego przywódcę, kogoś inteligentnego, odważnego, zaradnego, mężnego, cieszącego się dużym szacunkiem oraz zaufaniem. Charakteryzuje także osobę szczerą, która zawsze dotrzymuje danego słowa.

Osoby jakie może oznaczać Cesarz to przede wszystkim: osoby postawione na wysokich stanowiskach, osoby zarządzające firmami, dyrektorzy, członkowie zarządu, osoby, które będą wygłaszały konserwatywne poglądy, będą to również osoby despotyczne, surowe, przekonane o tym, że zawsze i wszędzie mają rację. Cesarz potrzebuje władzy, sukcesu i pieniędzy – to właśnie one zapewniają mu oparcie wśród ludzi, jak i również na świecie. 

Zawody powiązane z tą kartą wskazują na wysokie kierownicze stanowiska, zarządzaniem zasobami ludzkimi, pracę w charakterze urzędnika państwowego, inspektora, prezydenta, burmistrza, wójta, sołtysa, czy też dziekana lub wykładowcy. Pod względem pracy karta świadczy o stabilnym zatrudnieniu i satysfakcji finansowej. 

W miłości Cesarz oznacza troskliwego partnera oraz trwałą i tradycyjną relację. Karta ta oznacza również panowanie nad różnego rodzaju pokusami i namiętnościami dzięki swojej silnej woli. W związku panuje stabilizacja, można śmiało powiedzieć, że jest głową rodziny a potomstwu jest w stanie zapewnić wszystko co najlepsze. 

Natomiast w sferze zdrowia reprezentuje siłę i dobrą opiekę medyczną. Przeważnie symbolizuje osobę o dobrym zdrowiu nawet u mężczyzny w podeszłym wieku. Jednak mogą wystąpić takie dolegliwości, jak: urazy kończyn, bóle głowy w tym migreny, mogą również pojawić się problemy z ciśnieniem oraz z przemianą materii.