krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Sprawiedliwość

Sprawiedliwość

Karta Sprawiedliwość została oznaczona numerem VIII w Wielkich Arkanach Tarota. Widoczna postać trzyma w jednej ręce miecz (uderzenie we wszystko co ową równowagę rujnuje), a w drugiej wagę (równowaga i harmonia). Symbolizuje walkę o sprawiedliwość a także o obronę zasad z nią związanych. 

Sprawiedliwość informuje nas o tym, że każda osoba posiada swój własny system wartości oraz kodeks moralny, dzięki któremu jesteśmy w stanie odróżnić dobro od zła. Karta ta jest reprezentantem prawa, prawdy a także konsekwencji podjętych działań. Można powiedz, że sprawiedliwość jest głosem naszego sumienia. 

Jak sama nazwa karty wskazuje, symbolizuje ona sprawiedliwe zakończenie jakiegoś procesu oraz wynagrodzenie strat i szkód. Reprezentuje ona nie tylko wygraną w sprawach sądowych, ale również osobę o analitycznym myśleniu być może powiązaną z prawem. Wskazuje na dobre zakończenie problemów rożnego rodzaju. 

Zawody, które reprezentuje karta Sprawiedliwość to przede wszystkim: sędzia, prokurator, notariusz, radca prawny, urzędnik państwowy oraz wszystkie pozostałe zawody, w których mamy do czynienia z prawem. 

W miłości karta ta nie oznacza jednak nic pozytywnego, ponieważ symbolizuje ona związek bez uczucia zawarty tylko z rozsądku. Niestety w tej karcie nie znajdziemy nawet odrobiny romantyzmu. Osoba, którą symbolizuje ta karta w miłości jest stała i uczciwa. Nie uznaje rozwodów, ponieważ jest gotowa ponosić konsekwencje swoich czynów. Świadczy o osobie, która kieruje się w życiu rozumem. Związek partnerski niekiedy może sprawiać wrażenie zbyt poważnego. 

Natomiast w sferze pracy i życiu zawodowym wskazuje na zdobycie zezwoleń, uprawnień, kompetencji oraz nagród. Karta świadczy również o sukcesie, uznaniu, sławie i godnym wynagrodzeniu. W kwestii negatywnej może się wiązać ze zwiększonym nadmiarem pracy. 

W odniesieniu do zdrowia mogą pojawić się występujące problemy z narządami parzystymi – nerkami lub jajnikami. Karta ta zapowiada również powrót do zdrowia, witalności a także wytrwałości.