krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Gwiazda

Gwiazda

Jest to karta nadzwyczaj pozytywna, reprezentująca pogodną, miłą i uprzejmą wobec wszystkich osobę, która kocha naturę oraz jest bardzo łagodna. Taką osobę można bez skrupułów nazwać wróżką. Posiada poczucie estetyki i piękna oraz zmysł artystyczny. Czeka ją cudowna przyszłość oraz wiele szczęścia.

Pod względem miłości karta reprezentuje udany i szczęśliwy związek oparty na zaufaniu. Gwiazda oznacza również dużą odporność na choroby, dobre zdrowie oraz sukces zawodowy i rozwój kariery.

Gwiazda jest niezwykle subtelna i delikatna, ale przy tym zachowuje swoje piękno i potrafi nas naprawdę zachwycić. Może ona symbolizować powodzenie w pewnych wrażliwych kwestiach, czy to zdrowotnych, czy emocjonalnych. Jeżeli obawiamy się o swoje uczucia, które mogą być nieodwzajemnione, powinniśmy z taką wróżbą spróbować je uzewnętrznić. Najpewniej będzie to dosyć trudne, ale może przynieść pozytywny rezultat.

Nie powinniśmy obawiać się wyrażać siebie przy ludziach, na których nam zależy. Gwiazda jest symbolem czystości i nieskazitelnego piękna. Zapewne obawiamy się, że gdy tylko bardziej otworzymy się na świat, nie zaakceptuje on nas takimi, jacy jesteśmy. Jest to utarty schemat, którego nie powinniśmy się trzymać, ponieważ będąc nieszczerymi z bliskimi, tak naprawdę nie jesteśmy autentyczni wobec siebie samych.

Karta z gwiazdą jest także przepowiednią rychłego podniesienia się po upadku. Nie warto roztrząsać wszystkiego, co nam się nie udało i rozpamiętywać doznane krzywdy. Nadejdzie niebawem dzień, w którym odzyskamy siły i dawną światłość, a także uporamy się z wszelkimi przykrościami poprzez przepracowanie ich w swoim umyśle.

Ludzie także odkryją w nas pokłady energii i pozwolą nam rozwinąć skrzydła w swoim towarzystwie. Jeżeli do tej pory staraliśmy się żyć po cichu i nikomu nie naprzykrzać, a przy tym niejednokrotnie obrywaliśmy od życia, nadszedł czas aby wyjść z cienia i zacząć korzystać z własnego potencjału.

Możemy odnieść sukces, jeżeli bardziej uwierzymy we własną siłę i sprawczość.