krzyż prawy krzyż lewy
ikona karty

Karta tarota - Demon

Demon

Jest to karta bardzo silna, lecz zarazem złowróżbna. Symbolizuje ogromną i niezwykłą siłę oraz potencjał, który trzeba ustawić by rozwijał się w odpowiednim kierunku. Należy skupić się na pomocy innym ludziom.

Karta wskazuje połączenie danej osoby z magią i życiem nocnym. odzwierciedla ona indywidualistę, który podąża własną ścieżką na przekór wszystkiemu, wbrew wszelkim normom i zasadom. Nie stroni on od używek takich jak alkohol i narkotyki. Osoba taka często jest tyranem, despotą, bogaczem lub artystą.

W sferze miłosnej demon przedstawia związek oparty przede wszystkim na doznaniach seksualnych. Karta ta mówi także o nadużywaniu możliwości swojego organizmu oraz o tym, że dana osoba dąży po trupach do celu.

Symbol diabła może być oznaką tego, że bezrefleksyjnie poddajemy się wpływom innych ludzi i okoliczności. Robimy to, co dla nas przyjemne i wartościowe w danej chwili, nie myśląc o konsekwencjach. 

Niestety demon jest pokusą, z której ciężko się wydostać, jeżeli się emocjonalnie zaangażujemy. Nie powinniśmy stawiać wszystkiego w życiu na jedną kartę, gdyż może się okazać, że mamy tak naprawdę sporo do stracenia. 

To w co jesteśmy uwikłani może w najbliższym czasie przybrać naprawdę niebezpieczny charakter, jeżeli nie opamiętamy się w porę. Ludzie, którymi się obecnie otaczamy mogą nie być wobec nas życzliwi i tak naprawdę nie zależy im na naszym szczęściu, a jedynie własnej wygodzie. 

Powinniśmy odnaleźć w życiu mentora, który podpowie nam, jaką ścieżkę wybrać i podzieli się własnym doświadczeniem, które może być naprawdę pouczające. Jeżeli nie jesteśmy pewni własnych decyzji, nie angażujmy w nie również innych osób, gdyż możemy im tym zaszkodzić. 

Karta demon będzie symbolizowała także władzę absolutną, co może odnosić się do nas samych i tego, jak postrzegamy otoczenie lub ludzi, którzy rządzą nami. Najpewniej trudno jest wyrwać się spod ich rozkazów i czujemy się bezsilni, co na dłuższą metę niszczy nas psychicznie. Jeżeli im się sprzeciwimy, odczujemy ulgę i wreszcie sami przejmiemy odpowiedzialność nad własnym życiem.