krzyż prawy krzyż lewy

Znaczenie liczb według feng shui

Przez - 05 września 2017
36
Znaczenie liczb według feng shui

Według feng shui liczby nie są tylko zwykłymi znakami, ponieważ każda z nich posiada swoje dobre lub złe właściwości. Uważa się również, że mają one wielki wpływ na naszą karierę i całą resztę życia.

W chinach zwraca się dużą uwagę na numer telefonu, domu, rejestracji samochodu, a nawet na numer konta bankowego. Ludzie nie dopuszczają tam do tego, żeby znajdowały się w nich liczby, które z punktu widzenia feng shui są pechowe.

Poznajcie zgodne z feng shui znaczenie liczb

1 – Jest ona symbolem nowego początku oraz jedności samej w sobie. Niestety oznacza również samotność, dlatego nie jest uważana za zbyt korzystną.

2 – Kojarzona jest z partnerstwem i oznacza parę, a w chinach wszystko co jest podwójne ma pozytywne znaczenie. W logach chińskich firm można często zauważyć dwa identyczne elementy. Ma to na celu zapewnienie im powodzenia w interesach.

3 – Chińska nazwa tej liczby brzmi podobnie do słowa „narodziny”, dlatego też jest ona pozytywna i symbolizuje potomstwo.

4 – Jest to najbardziej pechowa liczba. Brzmi ona jak słowo „śmierć”. Jej zła opinia jest znana nie tylko w chinach, ale w również w innych azjatyckich krajach.

5 – Liczba ta daje dużo możliwości. Zgodnie z feng shui symbolizuje ona 5 elementów - drzewo, woda, ogień, metal, ziemia. Jest ona uznawana za bardzo pozytywną liczbę.

6 – Uważa się ją za szczęśliwą liczbę symbolizującą zdrowie i sukces. W języku chińskim wymawia się ją podobnie do słów „toczyć się dalej”, natomiast w kantońskim brzmi jak „błogosławieństwo”.

7 – Brzmi ona jak słowo „powstawać”. W chinach ludzie uważają, że przynosi ona szczęście w relacjach między ludzkich. Jest ona często przypisywana kobietom.

8 – Jest to najszczęśliwsza liczba, która symbolizuje niekończące się bogactwo i dostatek. Ludzie zabiegają o to by mieć jak najwięcej ósemek w swoich numerach telefonów czy też na rejestracji w samochodzie. Często również zawieszają je blisko drzwi wejściowych, ponieważ wpływa to pozytywnie na domowników i gości.

9 – Kojarzona jest ona z cesarzem i oznacza długowieczność, szacunek i uznanie. Ludzie postrzegają ją jako pomyślną liczbę związaną z doskonałością, szczęściem oraz długowiecznością.

michał
Wróżbita Maciej 24 posty
Pisarz który tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niemu zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.