Jakub znaczenie imienia

imiennik

Imię męskie Jakub wywodzi się najprawdopodobniej od aramejskiego słowa ja’aqob’el znaczącego „niech Bóg ochrania”, ale możliwe też, że od hebrajskiego aqeb, oznaczającego piętę.

Jakub to mężczyzna szanujący kobiety, delikatny i robiący zwykle dobre wrażenia. W stałych związkach pozostaje czuły, pełen pozytywnego nastawienia, ale czasami ma problemy z empatią. Wzorowy w roli ojca i męża.

W grupie znajomych Jakub lubi być osobą pomagającą innym lub udzielającą dobrych rad. Nie cierpi oszustw i kłamstw. Ale równocześnie lubi otaczać się dobrobytem i niekoniecznie przywiązuje wagę do znaczenia każdej przyjaźni. Czasami opuszcza znajomych, aby poczuć się lepiej w innym towarzystwie.

Jest aktywny, posiada umysł analityczny i tak jak w życiu prywatnym, tak i w zawodowym uwielbia czuć się potrzebny. Dlatego też sprawdza się w zawodach taki jak informatyk czy naukowiec, który stara się odkryć nowe horyzonty.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00