krzyż prawy krzyż lewy

znaczenie imienia Michał

Imię Michał

Michał

M

Imię biblijne, pochodzenia hebrajskiego. Nosił je pierwszy z archaniołów, wódz hufców anielskich.

Michał ma zadatki na przywódcę w swoim otoczeniu. W swoich decyzjach i wygłaszanych opiniach jest zdecydowany. Jest przeświadczony, że życie powinno toczyć się wokół niego. Już jako dziecko jest zdyscyplinowany i oczekuje tej dyscypliny od innych. Poddaje chłodnej analizie fakty i jednoznacznie je ocenia.

Wszystko postrzega przez pryzmat własnej osoby, dlatego surowo osądza innych. Przyjaciół dobiera uważnie i wiele od nich wymaga. Sam pozostaje im bardzo oddany, a jednocześnie zaborczy. Każda porażka lub cios trafiają w jego dumę.

Michała cechuje silna męskość. Przede wszystkim można być pewnym jego wierności i moralności. Dla niego liczy się siła i męskość, rzadko przejawia swoje uczucia. Zupełnie nie zna się na psychologii kobiet. Nie umie uwodzić, olśniewać i zniewalać. Szczęście jednak mu sprzyja i w końcu trafi na odpowiednią partnerkę.

Mężczyzna o tym imieniu łatwo się nie poddaje, nawet jeżeli napotyka trudności w drodze do osiagnięcia jakiegoś celu. Postępuje logicznie i zawsze potrafi zachować trzeźwy umysł, mimo że wewnętrznie targają nim emocje. Nie jest podatny na wpływy innych osób i uparcie dąży do realizacji swoich zamierzeń. 

W towarzystwie Michał potrafi zabłysnąć charakterystycznym poczuciem humoru, który zrozumieją tylko dobrze znające go osoby. Jest wiernym i oddanym przyjacielem i potrafi zachować w tajemnicy wszystkie powierzone mu sekrety. 

Ma dobrą intuicję i sporo szczęścia, dlatego większość działań, których się podejmuje zazwyczaj zostaje uwieńczonych sukcesem. 

Mimo tego, że jest osobą niezwykle przyjacielską i ugodową, nie warto zaczynać z nim kłótni. Michał zawsze stara się rozwiązać konflikty polubownie, jednak jeżeli już ktoś zajdzie mu na skórę, potrafi chować urazę przez naprawdę długi czas. 

Jest człowiekiem niezwykle wrażliwym i ma poczucie smaku, chociaż może się to skrywać pod grubą warstwą wesołkowatości i szeroko pojętej tolerancji.