krzyż prawy krzyż lewy

znaczenie imienia Waldemar

Imię Waldemar

Waldemar

W

Imię pochodzenia niemieckiego oznaczające sławnego władcę. W Polsce znane od XIV w., ale większą popularność zdobyło dopiero w XIX w.

Idealnie sprawdzi się jako lekarz i biznesmen. Jest samodzielny, niezależny i nie znosi, kiedy mu się rozkazuje. Pragnie odgrywać nietuzinkową rolę. Swoje ambitne cele stara się realizować poprzez uczciwą pracę i własną przedsiębiorczość. Nie zraża się łatwo trudnościami, nie załamuje w ciężkich sytuacjach, nie obawia ryzyka ani odpowiedzialności.

Na ogół nie lubi uzewnętrzniać swoich przeżyć, ale w najbliższym gronie jest serdeczny, otwarty i czuły. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie. Musi uważać na to, że w takim samym stopniu jest w nim dobro, jak i zło. Jest nieugięty, pozbawiony litości i wszelkich skrupułów, jeśli ktoś stanie mu na drodze.

Ukrywa to, że jest czułym, delikatnym i wrażliwym mężczyzną. Nie rzuca słów na wiatr. Krępują go wszelkie więzy, jednak łatwo przychodzi mu dostosowanie się do otoczenia.

Urok Waldemara przyciąga kobiety, które dobrze się czują w jego towarzystwie, ale on nie przywiązuje do tego wielkiej wagi.