Urszula znaczenie imienia

imiennik

Imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, od łacińskiego Ursula, który stanowi zdrobnienie od wyrazu ursa (niedźwiedzica) można je zatem tłumaczyć jako młoda niedźwiedzica „niedźwiedziczka" W Polsce występuje od XIV wieku również w formie Orszula. Ale dopiero w XX wieku zyskało popularność.

Osoba silna i ambitna, która dąży do wyznaczonego celu, pokonując każdą przeszkodę. Wyznaje zasadę „nie ma rzeczy niemożliwych” Jest osobą bardzo pracowitą, uwielbia działać, nienawidzi monotonności. Świetnie czuję się na stanowiskach kierowniczych. Wyróżnia się kreatywnością i pomysłowością.

Nie kieruję się uczuciami, tylko zdrowym rozsądkiem. W miłości raczej zachowawcza i nieufna. Potrzebuję czasu na zakochanie się, ale kiedy już kocha. Jest oddana i wierna.

W domu również przejmuję rolę przywódcy. Trzyma wszystko w swoich rękach i ma nad wszystkimi kontrolę. Kocha jedzenie, przez co powinna uważać na dietę.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00