krzyż prawy krzyż lewy

znaczenie imienia Patrycja

Imię Patrycja

Patrycja

P

Patrycja to żeńska odmiana męskiego imienia Patrycjusz. W dawnych czasach oznaczało ono człowieka należącego do wyższej klasy społecznej czy też warstwy uprzywilejowanej. Część badaczy twierdzi, że pochodzi ono od imienia Patryk, który jest patronem Irlandii.

Idealny partner dla kobiety noszącej to imię to przede wszystkim opanowany i cierpliwy samiec alfa. Ona sama potrafi być zmysłową, uroczą kochanką i kochającą żoną, lecz czasem wybucha gniewem i staje się niedostępna i nieufna.

Dzieci wychowuje w sposób konserwatywny, wpajając im najważniejsze wartości a także zasady moralne. Jest osobą, która kocha dom rodzinny i jego ciepło oraz swoich bliskich. 

Kocha ludzi i lubi błyszczeć w towarzystwie. Zwraca na siebie uwagę także sposobem bycia i ciekawymi strojami. Jest oddaną i lojalną przyjaciółką, na którą można liczyć w każdej sytuacji i której można zawsze zaufać. Posiada wiele różnych talentów, jest również uparta, wesoła, towarzyska, emanuje od niej bardzo pozytywna energia. Jest ciekawa świata, a co za tym idzie często podróżuje i nie boi się różnego rodzaju wyzwań i związanego z nim ryzyka. Ma 100 pomysłów na minutę. 

Patrycja to osoba aktywna, która chętnie udziela się społecznie. Na takich polach również najlepiej realizuje się zawodowo. Jednak jej elokwencja sprawia, że sprawdzi się na każdym stanowisku. Jest ambitna i lubi stawiać przed sobą kolejne cele do realizacji.

Osoba o imieniu Patrycja posiada bardzo silną osobowść. Potrafi w zdecydowany sposób wyrażać swoje poglądy i bronić ich w taki sposób, aby nikogo w tym nie obrazić.Jest również bardzo pracowita, szybko się uczy, zna swoje mocne strony. Otwarta na innych, a dzięki temu bez większego trudu zjednuje sobie ludzi. 

Patrycja jest również osobą, która jest odporna na występujący stres, nie rozpamiętuje długo poniesionych porażek. W swoim życiu często angażuje się w sprawy polityczne oraz społeczne, przez to cieszy się szacunkiem wśród innych osób. Jest osobą bardzo uczciwą i sumienną oraz nie ulega wpływom innych osób.