krzyż prawy krzyż lewy

znaczenie imienia Mateusz

Imię Mateusz

Mateusz

M

To imię pochodzenia hebrajskiego od słowa Mattania, które oznacza dar Jahwe lub dar Boży

Odpowiadają mu wszystkie zawody związane z prawem, sprawiedliwością oraz z aktorstwem. Odznacza się również dynamiczną osobowością. To osoba niezwykle odpowiedzialna, żyjąca według surowych zasad i konserwatywnych poglądów. Jego bardzo silny charakter często graniczy z uporem. Porażki wywołują w nim niemały gniew.

Mateusz potrafi być mężczyzną niezwykle energicznym, nieznoszącym nudy w swoim życiu oraz bardzo aktywnym. Kieruje się we własnym życiu intuicją a także wiarą we własne możliwości. Jest również bardzo ciekawy świata, dlatego często podróżuje, ale nie przywiązuje się do miejsc. 

Zdecydowanie chętniej mówi "tak" niż "nie". Osoba, która chciałaby rządzić Mateuszem może tego bardzo gorzko pożałować. Imię Mateusz należy do indywidualistów, którzy nie zamierzają się podporządkowywać. 

Mateusz bardzo lubi pławić się w luksusie i stawia w swoim życiu na wygodę. Natomiast nie można o nim powiedzieć, że jest osobą chcwią czy też snobistyczną. Zna się również na sztuce kulinarnej przez co lubi gotować, jednak tylko wtedy, gdy nie jest to jego codzienny obowiązek. 

Sprawia wrażenie osoby bardzo pewnej siebie, a jednocześnie tajemniczej. Często moralizuje i ingeruje w sprawy swoich przyjaciół. Mateusz mówi zawsze to, co myśli i nie owija w bawełnę. Rozmówcy nie raz są zaskoczeni, ale czasami niestety brak mu dypolmacji. Nigdy nie łamie danego słowa i zawsze można na nim polegać. Z pewnością przyjaciele będą mogli liczyć na jego pomoc. 

W sferze uczuciowej nader aktywny, ale zawsze postępujący moralnie. Nie uznaje wolnych związków i wolnej miłości. Dąży do zbudowania trwałego związku, opartego na szczerości i zaufaniu. Ma silne potrzeby seksualne, ale potrafi je opanować. Jest bardzo wrażliwy, broni niesłusznie atakowanych. Mateusz będzie wzorowym mężem i ojcem. W stosunku do swojej żony jest wierny, dobry, ale też niesamowicie wymagający. Dzieci wychowuje w wielkim poszanowaniu dla tradycji.