krzyż prawy krzyż lewy

znaczenie imienia Marika

Imię Marika

Marika

M

Imię wywodzi się najpewniej z języka węgierskiego. Pochodzi od imienia Maria, a w niektórych regionach uważane jest za jego zdrobnienie.

Kobieta o imieniu Marika może być odbierana przez innych jako osoba beztroska i czasem infantylna. Będzie cechował ją optymizm i luźne podejście do życia.

Z jednej strony bywa roztargniona, jednak z drugiej, zawsze stara się wywiązać ze swoich obowiązków. Może pochwalić się cierpliwością i dokładnością w swoim działaniu, przez co świetnie sprawdza się w zadaniach wymagających sporo czasu.

Nade wszystko Marika stawia szczerość i uczciwość. Przez to, że sama stara się postępować sprawiedliwie i zgodnie z własną moralnością, bywa zbyt ufna wobec innych ludzi, którzy mogą to wykorzystywać.

Marika jest życzliwa dla innych i kulturalna w towarzystwie, przez co łatwo zyskuje sympatię otoczenia. Jest towarzyska i lubi przebywać wśród ludzi, jednak czasem potrzebuje pobyć tylko sama ze sobą. Ma zazwyczaj kilku oddanych przyjaciół, z którymi jest blisko.

W uczuciach bywa porywcza i impulsywna. Jest romantyczką i marzy o idealnym związku, jednak niechętnie składa zobowiązujące obietnice. Jeżeli już angażuje się uczuciowo, to musi być przekonana, że partner jest na pewno właściwą osobą.

Kocha zwierzęta i chętniej pomaga bezinteresownie im, niż ludziom. Bardzo angażuje się we wszelkie akcje broniące ich praw.

Jest typem badacza i chętnie poszerza swoją wiedzę z różnych dziedzin, dociekając szczegółów otaczających ją zjawisk. Również zawodowo szybko pnie się po szczeblach kariery, gdyż uwielbia zdobywać nowe umiejętności i poszerzać zakres swoich obowiązków. Ma spore ambicje i stale chce się rozwijać, jednak zupełnie nie sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Nie lubi przewodzić ludźmi, jednak zawsze chętnie przekaże im posiadaną wiedzę.

Nie jest typem domatora, więc może nie sprawdzić się w roli gospodyni domowej. Od przyszłego męża będzie oczekiwała raczej ciągłego zapewniania przygód i rozrywki niż stabilizacji oraz tworzenia rodziny.