Kora znaczenie imienia

imiennik

Kora to imię żeńskie wywodzące się z mitologii greckiej. Noszone ono było przez córkę Zeusa i Demeter. Mało popularne w Polsce.

Kora jest kobietą żywiołową, pełną energii i zapału do działania. Na swój sposób lubi także podkreślać to, że zazwyczaj jest ponadprzeciętnie bystra. Czasami nieco zarozumiała, potrafi być wulkanem energii i dobrego słowa, dopóki ktoś jej nie urazi, wtedy ma skłonność do obrażania się. Stąd nie każdy jest w stanie zaakceptować Korę gronie bliższych znajomych.

W związku lubi grać pierwsze skrzypce. Ponadto zazwyczaj natura nieskąpi jej urody, jak i ogólnego wdzięku, czym urzeka mężczyzn. Potrzebuje jednak partnera, który nieco przyhamuje jej porywczość, a jednocześnie będzie wspierać, gdy ona zaczyna się niecierpliwić.

Pisana jest jej najczęściej kariera w zawodach, w których liczy się jej przebojowość i duże pokłady energii. Odnajdzie się na estradzie lub jako reporterka.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00