Kalina znaczenie imienia

imiennik

Imię żeńskie Kalina pochodzi z języka polskiego lub rosyjskiego, gdzie jest po prostu nazwą ozdobnego gatunku drzew. Aczkolwiek mówi się też o ewentualnym, greckim pochodzeniu od słowa kallimos, oznaczającego „piękna”. W Polsce używane już od XV wieku.

Kalina lubi wygodę, otaczanie się pięknymi przedmiotami, jak i ludźmi. Stąd dosyć wybredna w kwestii towarzystwa, ale zawsze daje się za coś lubić. Co prawda ma ogólnie dobre relacje z otaczającymi ją ludźmi, to rzadko, przynajmniej za młodu posiada przyjaciół.

Jako romantyczka Kalina chce perfekcyjnego, bajkowego związku. Jednocześnie sama także się mocno stara i gdy wejdzie z kimś w bliskie relacje, jest pełna miłości i namiętności.

Przebojowa, ambitna i energiczna dobrze radzi sobie w zawodach wymagających poczucia własnej wartości i parcia na szkło, takich jak aktorka czy dziennikarka. Umie rządzić ludźmi, szczególnie gdy ma jej to przynieść materialne korzyści.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00