Józef znaczenie imienia

imiennik

Józef to im męskie mające korzenie w języku hebrajskim. Oznacza człowieka rodzinnego, przydatnego w boskim planie. Wyrazy tworzące imię Józef to Jo, czyli Bóg – Jahwe oraz josaf, czyli przydać się.

Józef to parter idealny. W związek wchodzi całą swoją duszą i ciałem. Dba o pranerkę i dzieci. Odpowiedzialny, empatyczny i całkowicie pozbawiony egoizmu w relacjach z najbliższymi. Złożona raz przez Józefa obietnica obowiązuje, nieważne co się stanie. Ale partnerka musi na nią zasłużyć.

Przyjacielski Józef jest lubiany w towarzystwie. Zawsze ma dla wszystkich miłe słowo i jest chętny do pomocy. Nie lubi wychodzić przed szereg, ale mimo wszystko jest przez przyjaciół i znajomych autorytetem. Nie narzuca się, można liczyć na jego szczerość.

W życiu zawodowym dla Józefa liczą się efekty, które są ważne, a nie tylko dobrze wyglądają. Pracuje sumiennie. Preferuje zajęcia samodzielne. Materiał na dziennikarza lub literata.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00