Herbert znaczenie imienia

imiennik

Herbert jest męskim imieniem mającym swoje początki w kulturze germańskiej. Podstawą są dwa wyrazy: heri, czyli lud lub wojsko oraz beraht, czyli błyszczeć. W całości oznacza to osobę wyróżniającą się na tle innych.

Herbert jest mężczyzną humorzastym, a jego zły nastrój może być bardzo nieprzyjemny dla otoczenia. Pozwala sobie na nieprzyjemne uwagi i jest przekonany o swojej wyższości nad innymi. Z tego powodu towarzystwo nie zawsze lubi jego osobę. Może być świetnym kompanem, o ile wszystko idzie po jego myśli.

W pracy całkiem efektywny, o ile jest w dobrym nastroju. Zdarza mu się w złości rzucić wszystko, nawet zatrudnienie. Jego umysł jest raczej analityczny i nastawiony na działanie, stąd sprawdza się jako elektronik czy informatyk.

W miłości Herbert, dopóki ma władzę, jest czuły, kochany i opiekuńczy. Jednocześnie ciężko od niego wymagać szybkich decyzji, a partnerka musi liczyć się z jego nieufnością.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00