Helena znaczenie imienia

imiennik

Imię żeńskie pochodzące z języka łacińskiego, oznaczające jedno z trzech słów. Hele, czyli blask, helane, czyli pochodnia, jak i selene oznaczającego księżyc.

Helena jest kobietą delikatną i uczuciową. Rozkochuje w sobie mężczyzn, ale tylko odpowiedni zdobywa jej serce w całości. Ciężko ją poskromić, ale udaje się ją usidlić, gdy otoczy się ją opieką i ciepłem.

Bywa jednak zaborcza. Jest raczej introwertyczką, ale nie zmienia to faktu, że lubi towarzystwo. Czasami pociągają ją niebezpieczne gierki i intrygi, co w połączeniu z dużymi pokładami kobiecości przyciąga mężczyzn, ale odstrasza potencjalne przyjaciółki.

W życiu zawodowym Helena to marzycielka, która chce być znaną artystką. Ma niesamowite wyczucie stylu i duże mniemanie o sobie. Zawsze jest na bieżąco z otaczającą ją kulturą. Sprawdza się jako aktorka, modelka, artystka, lub redaktor. Tu głównie tworząc felietony do prasy kobiecej.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00