Genowefa znaczenie imienia

imiennik

Genowefa to współcześnie rzadko używane imię żeńskie pochodzenia celtycko — romańsko — germańskiego. W pierwotnym znaczeniu oznaczało kobietę ze szlachetnego rodu lub córkę nieba. Imię to do Polski zawitało w XV wieku.

Kobieta o imieniu Genowefa jest osobą niezwykle praktyczną i prostoduszną, takich też cech szuka u swojego potencjalnego partnera. Jej mottem życiowym jest praca oraz poświecenie dla innych. Bardzo dobrze odnajduje się w roli matki i żony. Zazwyczaj wybiera bogatych partnerów, gdyż dobrze czuje się w otoczeniu luksusu.

Brak wiary we własne możliwości sprawia, że trudno jej zaufać innym ludziom. Przyjaciół dobiera sobie niezwykle starannie.

Nie interesuje jej praca na eksponowanych stanowiskach. Dobrze czuje się w zawodach, gdzie może nieść pomoc innym. Nie sprawia jej problemu komunikacja, dlatego też często wybiera prace w różnego rodzaju usługach. Potrafi pracować na sobą i przełamywać swoje ograniczenia.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00