Eleonora znaczenie imienia

imiennik

Eleonora to imię żeńskie pochodzące najprawdopodobniej z języka semickiego, gdzie el oznacza Boga a or światło. Oznacza wiec „bóg jest moim światłem”. Jednak niektórzy twierdzą, że jest to imię pochodzące z greki od słowa eleo, czyli lituję się.

Eleonora jest osobą raczej spokojną i zamkniętą w sobie, ale potrafi doskonale dostosować się do otoczenia. Przez to ma przyjaciół i znajomych, którzy także cenią sobie spokój.

Także w miłości dla Eleonory najważniejszy jest spokój, ciepło i szczerość. Nie pozwala sobie na luz, w obecności osoby, co do której uczuć nie jest w stu procentach pewna, jak i często jest raczej partnerką, niż kochanką.

Problemy rozwiązuje swoimi utartymi sposobami, rzadko kiedy decydując się na jakieś odmiany. Zmiany mogą doprowadzić u niej nawet do problemów psychosomatycznych. Stąd Eleonora nadaje się na kobietę pracującą utartymi i mało twórczymi schematami.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00