Dorota znaczenie imienia

imiennik

Dorota jest imieniem żeńskim pochodzącym od greckich słów doron czyi dar i theos czyi Bóg. Znaczeniem tego jest „ta, która jest darem bożym”.

Dorota to niezwykle spokojna i twarda kobieta. Podchodzi do wszystkiego bardzo opanowanie, aczkolwiek zdarza jej się czasem wybuchnąć, ze względu na swój ekstrawertyczny charakter. Najczęściej może pochwalić się dużą wiedzą na każdy temat, co wykorzystuje w swojej pracy. Pozwala jej to z pasją wykonywać takie zawody jak aktorstwo, ale i na przykład na bycie prawniczką.

Dorota jest sympatyczna uśmiechnięta i wiele ludzi potrafi z niej czytać jak z otwartej księgi. Stąd zawsze ma w swoim otoczeniu znajomych i przyjaciół, którzy lubią jej osobę. Jednak ma ona względem nich także swoje oczekiwania, których jeżeli nie spełnią, to może się od nich odwrócić.

Jest kobietą romantyczną, ale i potrafi działać z rozwagą. Gdy znajdzie odpowiedniego mężczyznę, zrobi dla niego wszystko.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00