Dariusz znaczenie imienia

imiennik

Dariusz to perskie imię, noszone przez 3 władców starożytnej Persji. Wywodzi się ono od słowa Dãrayavahuš, które oznaczało osobę podtrzymującą dobro.

Dariusz jest mężczyzną o trudnym dla innych charakterze. Jest osobą konsekwentnie dążącą do wybranych przez siebie celów, cechując się uporem i konsekwencją, ale i nieprzyjmujący od nikogo ani porad, ani tym bardziej pomocy. Jest nieco choleryczny, ale też towarzyski, przez co bez problemu odnajduje się wśród ludzi.

W miłości despotyczny, ale gdy okaże się mu ciepło, odwdzięcza się tym samym. Jako ojciec wymagający, ale kochający bez granic.

W sferze zawodowej dla Dariusza nie ma rzeczy na możliwych. Wierzy on, że powstał dla wyższych celów i będzie do nich dążył. Despotyczny a wręcz tyran, może świetnie radzić sobie w zajęciach, gdzie dowodzi innymi ludźmi. Odnajdzie się w roli żołnierza, policjanta, ale i na przykład dziennikarza i polityka.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00