Danuta znaczenie imienia

imiennik

Danuta to imię wywodzące się prawdopodobnie z języka litewskiego. Pochodzi od słowa danutie, które oznacza córkę nieba. Niektóre źródła jednak wskazują, że może mieć coś wspólnego z łacińskim słowem donata, czyli darowana przez Boga. Jeszcze inne wspominają o południowosłowiańskich korzeniach tego imienia również oznaczających dziecko od Boga.

Danuta jest osobą kulturalną, pracowitą i subtelną. Ma infantylne zachowania po to, by być zauważaną w towarzystwie móc liczyć na czyjąś pomoc. Poza tym bywa dwulicowa. Jednak niektórych przyciąga jej spokój.
Potrafi zrobić duże wrażenie na mężczyznach, ale jest w tym wyrachowana. Nie odpowiada jej rola matki i jest w niej surowa.

Danuta raczej nie potrafi pracować w zespole, lubi własny warsztat. Nie wierzy we własne siły, dopóki się nie przekona, że komuś odpowiada jej praca. Sprawdza się jako krawcowa księgowa, fryzjerka ora na innych samodzielnych stanowiskach.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00