Daniel znaczenie imienia

imiennik

Daniel jest męskim imieniem pochodzącym od hebrajskiego określenia Danijjel. Według różnych przekładów oznacza to frazę „sędzią moim jest Bóg” lub „potężny jest mój Bóg”.

Daniel to mężczyzna kreatywny, twórczy i zaradny. Jego analityczna natura pozwala na rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych problemów i zagadnień. Stąd bardzo chętnie zostaje on analitykiem, sędzią czy informatykiem.

O ile w pracy Daniel jest spokojny i opanowany, o tyle w towarzystwie rozpiera go energia. Przez to jest lubiany i często otacza się wianuszkiem mniej lub bardziej rozrywkowych znajomych. Jest też wyjątkowo praworządny i sprawiedliwy a jego szaleństwa nigdy nikogo nie krzywdzą.

W miłości Daniel jest marzycielem i idealistą. Stąd ciężko odnaleźć mu osobę, w stosunku do której będzie czuł wszystko, co on definiuje kochaniem. Kobiety najczęściej trzyma na dystans. Lubi się bawić, ale niekoniecznie chce stałego związku.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00