Artur znaczenie imienia

imiennik

Artur jest imieniem pochodzącym najprawdopodobniej od słowa art lub arth, oznaczającego w walijskim lub celtyckim niedźwiedzia. Niektórzy uważają, że pochodzi od greckiego arktos, oznaczającego niedźwiedzicę.

Artur jest najczęściej mężczyzną, który ceni niezależność i chodzenie własnymi drogami. Dosyć introwertyczny, ambitny, ale i ceniący wygodę.

W życiu zawodowym lepiej czuje się, oceniając czyjąś pracę, niż sam ją wykonując. Stąd nie bardzo lubi tworzyć rzeczy od podstaw, a chętnie pracuje jako archeolog czy fotograf. Nie lubi, jak ktoś wydaje mu polecenia, a przy okazji ocenia wszystko z dużą dawką pedantyzmu.

Nie zależy mu na przebywaniu w towarzystwie, ale korzysta z niego, by poczuć się docenionym. Jest mało rozmowny i tajemniczy, przez co potrafi intrygować.

W miłości potrzebuje przede wszystkim ciepła i spokoju. Jest łagodny i wrażliwy wobec partnerki. Jednak najpierw musi się zdecydować na związek, co jest dla niego ciężkie.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00