Arkadiusz znaczenie imienia

imiennik

Imię Arkadiusz pochodzi od greckiego arkadikós lub łacińskiego arcadicus, co oznacza po prostu człowieka szczęśliwego jak Arkadyjczyk.

Arkadiusz jest zazwyczaj pełnym życia człowiekiem, ekstrawertykiem, którego wręcz rozrywają emocje, a jednocześnie ten entuzjazm i energię przekuwa na pomoc innym. Lubi sobie czasem, ponarzekać, ale raczej dla samego faktu ponarzekania, a nie bycia pesymistą.

Jako wojownik idealista, Arkadiusz doskonale sprawdza się w zawodach takich jak duchowny czy polityk. Może też być świetnym sędzią lub prawnikiem.

W towarzystwie lubiany i ceniony, aczkolwiek czasem odbierany jako lekko zarozumiały. Przyjaciele muszą zdawać sobie sprawę z tego, że będzie się on wychylał przed szereg.

W miłości lekko despotyczny, ale także typ domatora uwielbiający pomagać w codziennych obowiązkach. Jest rycerzem dbającym o to, żeby jego rodzina była zawsze sprawiedliwie traktowana, jak i żyła na wysokim poziomie.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00