Aleksander znaczenie imienia

imiennik

Imię Aleksander to jedno z najbardziej popularnych imion pochodzących z greki. Jest oto zlepek dwóch słów; alekso, czyli odpierającego atak i andros, jako znaczenia mężczyzny. Całość daje określenie osoby dbającej czy troszczącej się o innych lub odpierającej wrogów.

Aleksander to zazwyczaj osoba, która jest pracowita, ale nie stroni też od różnego rodzaju rozrywek, jak i wykorzystuje całkowicie czas na leniuchowanie. Dąży do realizacji swoich planów wytrwale, chociaż bardzo często ma nadzieję na łut szczęścia, a nie wynik swojej pracowitości. Jest kreatywny i twórczy oraz lubi otaczać się sztuką. Jest perfekcjonistą i często ma niesamowity umysł, ale i zdarza mu się mieć nadzieję, że nie będzie musiał pracować na sukces.

W miłości stawia na przyjaźń i oddanie. Jest doskonałym mężem i ojcem. W życiu towarzyskim zdaje się czasem zmieniać poglądy w zależności od chwili. Chętne broni słabszych.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00