Adam znaczenie imienia

imiennik

Imię pojawiające się w wielu antycznych kulturach. Po hebrajsku może oznaczać człowieka lub ziemię. W sumeryjskim Ada-mu oznacza „mój ojciec”, natomiast z arabskiego może mieć znaczenie „połączenia się”. Jednak najczęściej nadaje się mu znacznie biblijne, oznaczające pierwszego człowieka stworzonego przy Boga.

Adam jest zazwyczaj człowiekiem o dosyć konserwatywnych poglądach, jednak ceniący niezależność, ale i dosyć pragmatyczne rozwiązania. O ile jest osobą, wartą zaufania, lepiej polegać na jego działaniu niż słowach. Tym bardziej że często rzuca je nieprzemyślane i bardzo prostolinijnie wyraża swoje odczucia.

Jest idealnym mężem i ojcem, choć bywa dosyć surowy.

W życiu zawodowym, pomimo ogólnej powagi, może być często dosyć nieprzewidywalny i stawiać na dziwne dla otoczenia sposoby na rozwiązanie problemów. Sprawdza się jako architekt, a nawet lekarz czy pedagog, lecz twardo trzyma się swojego światopoglądu i przekonań.

Porozmawiaj z naszym wróżbitą
Jeżeli chcesz porozmawiać na komunikatorze z Wróżbitą Stefanem zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 - 16:00