krzyż prawy krzyż lewy
Horoskop chiński Tygrys

Horoskop Chiński Tygrys

Osoby spod znaku tygrysa trochę utożsamiają się z tym zwierzęciem. Zazwyczaj osiągają to, co sobie założyli, nie zważając na przeciwności oraz skutki, jakie wywołało ich działanie. Są bezwzględni w dążeniu do celu i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Inni ludzie odbierają ich jako impulsywnych i egoistycznych. Tygrysy mają małe grono przyjaciół, jednak nawet oni czasem nie potrafią im zaufać. Ten rok może być bardzo konfliktowy w zakresie bliskich relacji, ponieważ osoby spod znaku tygrysa są nie do okiełznania i często nieświadomie ranią swoich bliskich, mimo wcześniejszych zapewnień i obietnic.

Życie uczuciowe tygrysa może być w tym roku bardzo wybuchowe. W pewnym momencie zda on sobie sprawę, że nie postępuje fair wobec innych osób, jednak nawet własna refleksja nie zmusi go do zmiany zachowania. Ciężko mu opanować własne instynkty i potrzeby, którym słabsze osobowościowo osoby, z którymi się wiąże, nie są w stanie sprostać. Może to doprowadzić do pewnych dramatów i poczucia osamotnienia, gdyż tygrysowi ciężko będzie znaleźć równie energiczną bratnią duszę.

Tygrysy dobrze dogadują się z rówieśnikami w gronie rodzinnym, jednak nie znoszą spotkań ze starszą częścią rodziny. Zazwyczaj w takich okolicznościach unikają rozmów na swój temat, gdyż mają poczucie, że nie są rozumiani. Wybuchowy temperament i szybka irytacja doprowadza najczęściej tygrysów do niepotrzebnych sprzeczek. Nie chowają one jednak długo urazy do innych osób i czasem zdarza im się zapomnieć, że się z kimś pokłócili.

Ich roztargnienie i energia może nie wpływać na korzyść życia zawodowego, jeżeli nieodpowiednio dobiorą sobie wykonywany zawód. Rutyna i monotonia w pracy powodują u nich wzrost napięcia, którego muszą później w jakiś sposób się wyzbyć. Ten rok sprzyja właściwym decyzjom, dlatego warto pomyśleć pod tym kątem o doborze właściwego stanowiska do swoich predyspozycji. Tygrysy uwielbiają wyzwania i chcieliby ciągle udowadniać swoją siłę, dlatego dobrze sprawdzą się w pracy pod presją czasu, wymagającej mobilności i ciągłego dokształcania się oraz rywalizacji o wyniki ze współpracownikami. Mogą rozejrzeć się za taką pracą lub porozmawiać z przełożonymi odnośnie zmiany stanowiska.

Rok ten będzie sprzyjał również rozwojowi osobistemu tygrysa, dlatego w głównej mierze powinien on skupić się na sobie i szlifować swoje umiejętności, które mogą mu się w życiu naprawdę przydać. Tygrysy powinny uważać jednak na swoje zdrowie fizyczne, bo mogą się przeforsować, chcąc zaimponować innym swoją wytrzymałością.

Najnowsze artykuły
ikona górna

Tygrysy to osoby energiczne i pewne siebie. Pełne życiowej energii, którą zarażają innych. Lubią sprawdzać się w licznych wyzwaniach i po cichu marzą o wielkiej karierze. Realizują swoje pomysły, które pozwalają odnosić im często spektakularne sukcesy.

Osoby, które urodziły się pod znakiem Tygrysa, nie lubią stagnacji i nudy. Chętnie czerpią od innych i potrafią docenić to, co osiągnęli. Osoby – Tygrysy są bardzo energiczne i ambitne. Niestety bardzo często brak im wytrwałości.

Brak powodzenia powoduje, że szybko się zniechęca, nie kończąc tego, co rozpoczął. Nie lubi, gdy ktoś mu wchodzi i bardzo boi się utraty swojego autorytetu. Dlatego jest nieufny wobec ludzi i potrafi nie zawsze fair wyeliminować swoich przeciwników. Szybko popada w konflikty, jednak jest wierny swoim autorytetom i wzorom, które naśladuje.

Dąży do stagnacji, a jego jednym z życiowych celów, jest założenie rodziny. Jednak jest to cel, który się znajduje na końcu jego życiowych priorytetów. Dla Tygrysa zbliżający się rok będzie szczęśliwy. Uniknie on wszystkich potencjalnych niebezpieczeństw, w czym pomoże mu jego niebywała intuicja. Z zewnątrz może wyglądać to tak, jakby posiadł on nadzwyczajne zdolności.

Ponadto uśmiechnie się do niego szczęście w miłości. Nie zabraknie mu dobrego towarzystwa. On sam będzie chętniej przebywał wśród ludzi, zawierając nowe wiadomości. Tygrysy przekonają się, że działanie w pojedynkę nie zawsze jest najlepsze i chętnie podejmą współpracę.

Jego misją na ten rok powinna stać się pomoc osobom słabym i ubogim. Gdy zdecyduje się zaangażować społecznie, może liczyć na wielki sukces. Osoby urodzone pod znakiem Tygrysa otrzymają wiele szans i tylko od nich zależy, jak je wykorzystają.

Tygrysy powinny zadbać o swoje zdrowie i regularny wypoczynek. Wielkość zadań i możliwości niestety może w negatywny sposób odbić się na ich zdrowiu. Nadchodzący rok przyniesie również powodzenie w dziedzinie finansów. Urodzeni pod tym znakiem muszą jednak uważać, by chwytając przysłowiowego byka za rogi nie zapomnieć o najbliżej rodzinie.