krzyż prawy krzyż lewy
Horoskop chiński Pies

Horoskop Chiński Pies

Pies jest niezwykle lojalny i oddany. Jest świetnym przyjacielem i słuchaczem, można mu powierzyć wszystkie tajemnice, a on nigdy nie zrobi z tego użytku. Jest w stanie naprawdę się poświecić dla osób, które są dla niego ważne w życiu. Lojalność jest cechą, którą osoby spod tego znaku stawiają na pierwszym miejscu.

Niestety nie są one mistrzami komunikacji z innymi, dlatego trudno im odnaleźć się we wszelkich dyskusjach. Pies może mieć problemy z wypowiadaniem na głos ogromu swoich myśli, ponieważ prowadzi bardzo bogate życie wewnętrzne i poświęca naprawdę wiele czasu na przemyślenia i rozważania różnych kwestii. Nie potrafi on za bardzo także bronić swoich racji, dlatego zazwyczaj odsuwa się w cień w zatarczkach słownych. Jest bardziej uległy i ciężko przychodzi mu obrona własnych praw, dlatego zawsze szuka sobie przyjaciela, który będzie od niego silniejszy psychicznie.

Jest to osoba bardzo źle znosząca krytykę i odrzucenie, dlatego jeżeli ktoś wyrządzi mu jakąś krzywdę, zazwyczaj zamyka się w sobie i nie potrafi obronić, co pogorsza znacznie jego samopoczucie i obniża własne poczucie wartości. Pies nie lubi zdobywać uznania innych na siłę.

Zazwyczaj skupia się na tym, co ma do zrobienia i robi to najlepiej jak potrafi, nie odbiegając od założonego planu. Nie szuka ujść na skróty ani nie ułatwia sobie wykonywania obowiązków. Liczy się dla niego praca do wykonania, a nie osiągnięcia.

Ten rok będzie dla psa szczęśliwy, ponieważ wreszcie odnajdzie on miejsce, w którym będzie mógł poświęcić się zadaniom, bez narażania się na falę krytyki. Opuści on toksyczne środowisko zawodowe, które przysparzało mu wiele trudności w życiu. Nareszcie będzie mógł skupić się na wszelkich sprawach poza pracą i próbami zaimponowania komuś na silę. Udawanie nieskazitelnego pracownika nie jest dla niego, gdyż ponad wszystko ceni on szczerość i wiarygodność w swoim działaniu.

Pies bywa pesymistyczny, ale to dlatego, że bardzo skupia się on na negatywnych aspektach życia, pomijając przy tym całe dobro, które go otacza. Bywa często niespokojny, zatracając się w problemach, które wydają mu się nie do przeskoczenia.

W tym roku otrzyma on wiele wsparcia od znajomych i rodziny, przez co łatwiej będzie mu odczuwać pozytywne emocje. Musi on zadbać o relacje ze swoimi przyjaciółmi i bliskimi, ponieważ mogą oni czuć się czasem wykorzystywani. W życiu uczuciowym psa może zapanować pewien zastój, co nie znaczy, że nie zdarzą mu się pewnego rodzaju wzloty i upadki. Powinien on bardziej skupić się na tym, co ma do zaoferowania drugiej stronie aby jego relacje przybrały kształt partnerstwa.

Najnowsze artykuły
ikona górna

Osoba urodzona pod znakiem Psa jest człowiekiem godnym zaufania, wiernym i szczerym. Nigdy nie zawodzi swojej rodziny i przyjaciół. Jest to osoba, która nade wszystko troszczy się o innych i nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu.

Jest empatyczny i przejmuje się losem innych. Urodzeni w roku psa, to według Chińczyków najbardziej uduchowione osoby. Jest uważany za najsympatyczniejszy ze wszystkich znaków zodiaku. Niestety Pies ma też swoją ciemniejszą stronę. Jest poważny, uparty i bywa pesymistyczny. Jest samotnikiem, który najlepiej czuje się w swoim własnym towarzystwie.

Nie jest wylewny i nie okazuje innym swoich uczuć i emocji. Nie ma wielkich wymagań wobec życia. Stawia sobie cele i konsekwentnie do nich dąży. Ma bardzo duże zdolności przywódcze. Idealnie odnajduje się na stanowiskach kierowniczych. Życie uczuciowe psa jest niczym usłane różami. Jest niezmiernie wierny i oddany drugiej połowie. Nigdy nie jest do końca pewien, co czuje.

Czasem targają nim skrajne emocje, których nie potrafi opanować. W nadchodzącym czasie Pies obdarzony będzie szczególnymi względami, ponieważ to jego rok. Większość czasu Pies będzie zadowolony z przebiegu wydarzeń, ale nie zabraknie również niepowodzeń i porażek. Nie będzie on jednak przywiązywał do tego zbyt dużej wagi i zaprzątał głowę zmartwieniami, ponieważ wie, że pasmo porażek przekłuje się w pasmo sukcesów.

Pies będzie miał wreszcie rzeczywistą okazję wysunąć się na pierwszy plan. Jego ambicje zostaną zaspokojone. Czeka na niego dużo obowiązków zawodowych, z czego będzie niezmiernie zadowolony. Będzie miał okazje pokazać się z jak najlepszej strony. Starania zostaną zauważone i docenione. W tym roku Pies zacznie bardziej stawiać na siebie.

Zrozumie, że dbanie o interesy innych nie za bardzo się opłaca. Poczuje, że musi starać się jeszcze bardziej i sięgać jeszcze dalej, po to, aby potem zbierać tego owoce. Tego roku okaże się, że marzenia się spełniają i małymi krokami można dojść do upragnionego celu. To będzie dobry czas na podejmowanie działań w każdym aspekcie życia.