krzyż prawy krzyż lewy
Horoskop chiński Koza

Horoskop Chiński Koza

Koza jest niezwykle ostrożna i w towarzystwie zawsze na pierwszym miejscu stawia zasadę żeby wypowiadać się tak, aby pod żadnym pozorem nikogo nie urazić. Jest niezwykle opiekuńczą i pomocną osobą. Uwielbia troszczyć się o innych i jest niezwykle ugodowa. Łatwo przekonać ją do swoich racji i namówić na coś, gdyż szybko ulega wpływom otoczenia. Mimo tego, ze jest raczej skromna i stara się nie wystawać przed szereg, ma wielu przyjaciół i jest bardzo lubiana w każdym towarzystwie.

Koza przede wszystkim ceni sobie sprawiedliwość i tolerancję, dlatego może udzielać się w różnych ruchach społecznych broniących praw ludzi. Kozy są podporządkowane swoim przełożonym, dlatego szybko zyskują ich sympatię. Dla niektórych osoby spod tego znaku mogą wydawać się trochę sztuczne, jednak są one tak troskliwe i miłe z natury.

Koza ma wielu przyjaciół, jednak sama zazwyczaj się nie uzewnętrznia. Skrywa w sobie pokłady ambicji i kreatywności, jednak nie podejmuje się działań zbyt pochopnie. Musi wiedzieć, że jej przedsięwzięcie odniesie sukces i zostanie doprowadzone do końca. Osoby spod tego znaku nieustannie chcą się kształcić. W tym roku kozy mogą mieć wiele okazji do poszerzania swoich kwalifikacji i doskonalenia umiejętności. Z pewnością podejmą się większości zadań, ponieważ im nauki nigdy nie jest dość.

Koza w kwestiach uczuciowych będzie równie uległa. Jest w stanie oddać drugiej osobie wszystko, byle by tylko ją uszczęśliwić. Czuje, że bierze odpowiedzialność za związek, dlatego to ona cały czas podtrzymuje w nim płomień. Kozy raczej nie poszukują miłości, to ona sama je znajduje.

Przez swoją troskę i poświęcanie się innym kozy mają doskonały kontakt z wszystkimi dziećmi w rodzinie. Same, gdy już się ich doczekają, zakochują się i oddają bezgranicznie. Poza podopiecznymi nie istnieje dla nich wtedy świat.

Kariera kozy będzie raczej stabilna i nie odniesie ona jakichś większych sukcesów. Spowodowane jest to tym, że kozy w pracy raczej wolą pozostawać w cieniu i nawet jeżeli zasługują na uznanie, zachowują przy tym maksimum skromności. Nigdy nie zabiega także o podwyżkę i uważa, że jej pensja jest adekwatna do tego, co robi. Nie narzeka przy tym na swój budżet, ponieważ nie wydaje zbyt wiele pieniędzy. Woli obdarować kogoś upominkiem, niż kupić sobie coś nowego.

Ten rok będzie dla kozy spokojny i raczej nic szczególnego się nie wydarzy. Koza powinna skupić się bardziej na swoim zdrowiu, gdyż może się ona przeforsować, chcąc pomóc komuś innemu. Powinna też bardziej zadbać o swoją sferę duchową.

Najnowsze artykuły
ikona górna

Koza (w niektórych źródłach znak ten jest przedstawiony jako owca), to stworzenie stadne. Dlatego też ludzie urodzeni w roku Kozy zazwyczaj charakteryzują się dużym pociągiem do tego, aby przynależeć do jakiejś grupy.

Wtedy też starają się być w centrum uwagi, byle by zdobyć zainteresowanie i poklask. Gdy już im się to uda, wychodzi na jaw ich prawdziwa natura, czyli raczej skromny charakter, ogólny brak energii oraz skłonności do tego, aby opiekować się innymi.

W czasach powstawiania prężnych korporacji to właśnie praca jako część wielkiego mechanizmu jest dla kozy tym, co spełnia ją zawodowo. Stabilność takiej pracy daje im też poczucie tego, że bliscy mogą zawsze na nich liczyć. Nawet jeżeli sam poziom finansowy Kozy nie jest wystarczający, aby spełniała ona swoje wybujałe zachcianki, gdyż one nie są dla nich na pierwszym miejscu.

Niestety Koza potrafi też być wyjątkowo leniwa, a także jak ktoś jej nadepnie na odcisk, może obawiać się skierowanej w swoją stronę zemsty. Nadchodzący rok dla kozy będzie wreszcie upragnionym czasem, kiedy przez jej życie przejdzie szereg zmian. Przede wszystkim, do tej pory ostrożna i pesymistycznie nastawiona do tego, co obce Koza, zacznie patrzeć z perspektywą przyszłości na swoje decyzje.

Zaowocuje to wyjątkowo dobrą passą, a osoba urodzona pod znakiem Kozy dostrzeże, że podejmowanie ryzyka nie jest tak straszne, jak jej się do tej pory wydawało. To nowe podejście do życia zaowocuje zarówno w sferach prywatnych, jak i zawodowej.

Wszystko to sprawi także, że szykuje się kozie duży zastrzyk pieniędzy, który na dodatek zostanie przeznaczony na znaczące cele, poprawiające komfort życia w przyszłości. Jednak nie ma co liczyć na nagłą wygraną na loterii czy znalezienie dużej sumy.

Po prostu zostaną docenione jej starania i wysiłek, jaki włoży w swoją pracę. Cały najbliższy rok to pasmo większych lub mniejszych sukcesów. Poza ciepłą i pełną dobrych decyzji sferą rodzinną, jak i zawodową, koza będzie szczycić się bardzo dobrym zdrowiem.