krzyż prawy krzyż lewy
Horoskop chiński Koń

Horoskop Chiński Koń

Koń jest jednocześnie bardzo energiczny, niezależny i wie czego chce, a z drugiej strony do szczęścia potrzebuje ludzi z którymi może rozmawiać na różne tematy. Nie jest typem wolnego samotnika, uwielbia towarzystwo i świetnie czuje się w pozycji mówcy. Zazwyczaj przewodniczy grupą, gdyż ma doskonały zmysł lidera i potrafi zorganizować pod względem logistycznym każde zajęcie. Ludzie uwielbiają jego poczucie humoru, pod którą może czasem skrywać się niskie poczucie własnej wartości.

Osoby spod znaku konia nie robią niczego na siłę. Mają mnóstwo pomysłów, których realizacji się podejmują, nie zawsze doprowadzając sprawy do końca. Często mogą przez to popadać w kłopoty, jednak z każdej sytuacji potrafią wyjść obronną ręką. Jest w pewnej części marzycielem, który chce wdrażać w życie płomienne pomysły. Realizuje się on we własnych inicjatywach i jest doskonałym partnerem we wszelkich przedsięwzięciach na dużą skalę.

Koń ceniony jest także za szczerość wobec bliskich i troskę o nich, jest doskonałym przyjacielem, który przyjmie potrzebujących o każdej porze dnia i nocy.

Życie uczuciowe konia jest bardzo kolorowe i raczej brakuje w nim stagnacji. Jest on bardzo nieprzewidywalny w każdej sferze swojego życia, również miłosnej. W tym roku nic się w tej kwestii nie zmieni. Jednego dnia koń będzie korzystał z życia i uważał, że związki nie są mu pisane, a kolejnego może oświadczyć wszystkim bliskim i znajomym, że odnalazł kolejną "miłość swojego życia". Jest on mimo wszystko bardzo oddany i uczuciowy wobec partnera. Zazwyczaj to on jest obiektem westchnień, dlatego nie musi specjalnie starać się o względy u płci przeciwnej.

Osoby spod tego znaku będą miały w tym roku dosyć spokojne i udane życie rodzinne. Mimo swojej porywczości i wielu pomysłów, koń znajdzie mnóstwo czasu dla bliskich i dobrze go wykorzysta.

Kariera osób spod znaku konia rozkwita, kiedy mają oni dobrą atmosferę w miejscu pracy. Koń musi czuć się potrzebny i lubiany, wtedy chwyta wiatr w żagle. Niestety w aktualnym miejscu pracy może on nie czuć się dostatecznie spełniony, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie czegoś bardziej odpowiedniego.

Koń nie boryka się z problemami zdrowotnymi, jednak musi uważać na swoją psychikę. Jeżeli coś nadszarpnie jego poczucie własnej wartości i nie otrzyma on wystarczająco wsparcia od przyjaciół, może się załamać.

Osoby spod tego znaku nie będą się w tym roku zbyt przejmowały finansami. Prawdopodobnie ich sytuacja się unormuje, pomimo ich rozrzutności i niemyślenia o jej konsekwencjach.

Najnowsze artykuły
ikona górna

Ludzie urodzeni w roku Konia, to przyjazne postaci, mające w sobie dużo empatii, jak i dążące do swoich celów, poprzez pracowitość. Wielozadaniowość pozwala im na wyłapywanie kilku okazji do zarobku, a analityczny i bystry umysł wspomaga je w wybieraniu tych najlepszych.

Pomagają także w tym, swoim zaufanym przyjaciołom. Łatwość nawiązywania kontaktów, jak i rozpierająca go energia do nowych przygód pozwala im na posiadanie dużej ilości dobrych znajomych. Z jednej strony Koń to osoba lubiąca ludzi i towarzystwo i panicznie obawiająca się samotności. Z drugiej jednak czasami lubi zamknąć się we własnym świecie z samym sobą. Przez co czasem może się dla nieznajomych wydawać nieco oschły i egocentryczny.

Zresztą nie jest to do końca aż takie błędne przekonanie, gdyż Konia cechuje wrodzony pragmatyzm i rozpatrywanie świata w kategoriach głównie swoich korzyści. W przyszłym roku Koń, jak niemal zawsze będzie musiał mocno skupić się na pracy. Jest to jednak bardzo pozytywna wróżba, gdyż przyniesie to prawdziwą satysfakcję, zarówno w formie materialnej, jak i niematerialnej. Koń będzie czuł się świetnie otoczony bodźcami, które działają na jego produktywność, rozwijają pasję i nie pozwalają się nudzić.

Dobry rok dla miłości. Samotne Konie mają dużą szansę na to, że ich serce zacznie bić w szybszym tempie. Te w stałych związkach także nie będą narzekać na nudę. Będą miały zapał, do wzbijania relacji na nowe poziomy czym zarażą drugą połówkę.

W przypadku większej rodziny, jak zwykle będą stawać na wysokości zadania, aby zapewnić rodzinie jak najlepsze warunki, a dodatkowo w roku Konia, także uważać na to, aby nie dopuścić do poważniejszych konfliktów, mogących zepsuć wzajemne relacje.

Końskie zdrowie to nie do końca to, czym urodzeni pod tym znakiem będą mogli się w nadchodzącym roku pochwalić. Jednak nie będą mogli narzekać na zły stan. Ot, jest możliwość, że będą czasem czuli się nie najlepiej. Dobrym rozwiązaniem dla tego typu problemów, będzie zażywanie odpowiedniej dawki ruchu, jeżeli to możliwe, na świeżym powietrzu.