krzyż prawy krzyż lewy
Horoskop chiński Kogut

Horoskop Chiński Kogut

Kogut przede wszystkim chce być uwielbiany i chwalony. Uwielbia być w centrum uwagi i zachwycać widownię swoją osobą. Największym sukcesem, jaki osiąga jest bezdyskusyjna aprobata otoczenia i nieskończona ilość komplementów. Jest szczęśliwy, gdy uda mu się to osiągnąć.

Kogut nie znosi mieć przeciwników. Raczej unika starć i sprzeczek, jednak jeżeli już do takiej dojdzie, zawsze walczy zaciekle i do samego końca. Dla niego nie istnieje porażka, zawsze stara się wygrać. Bywa przez to trochę bezwzględny i bezduszny.

Inni podziwiają go z daleka, jednak czują przed nim ogromny respekt i za wszelką cenę nie chcą mu się narażać. Kogut nie ma zbyt wielu zaufanych przyjaciół, zazwyczaj jest to jedna, dwie osoby, które naprawdę go rozumieją. Ciężko jest utrzymać z nim jakąkolwiek relację, ponieważ zawsze obejmuje on dominującą rolę, która może po pewnym czasie męczyć innych.

W tym roku osoby spod znaku koguta będą miały wiele okazji do tego aby wygłosić swoje zdanie na forum. Mogą spotkać się z krytyką osób spod tego samego lub równie silnego znaku, jednak większość bezsprzecznie zgodzi się z nimi w każdej kwestii. Mogą tym samym uzyskać poważanie w świecie zawodowym i podnieść nieco swój status. Koguty zawzięcie walczą o swoje, jeżeli na czymś naprawdę im zależy. Mogą w tym roku wiele zyskać przez swoją determinację, jednak mimo wszystko włożą oni w swoje działania mniej trudu i wysiłku niż inni, chcący osiągnąć to samo.

Kogut może mieć pewne problemy w kwestii uczuciowej. Coś, co zapowiadało się na naprawdę owocny związek może w jednym momencie prysnąć jak bańka mydlana bez zapowiedzi. Drobne rozterki miłosne nie złamią jednak koguta i nadal będzie on nieugięty w swoich poglądach, jednak może stać się nieco bardziej wyrozumiały wobec słabszych jednostek.

Przełoży się to na jego relacje z przyjaciółmi, którzy będą mniej ostrożni w tym, z czego mu się zwierzają, a i on będzie w stanie pomóc im chociażby dobrą radą. Relacje rodzinne koguta nadal będą chłodne i mało wpływające na jego życie osobiste. Nie za bardzo będzie on się przejmował tym, co słychać u jego najbliższych. Może takim zachowaniem sprawiać przykrość wielu osobom, o czym zapewne niebawem się przekona. Nie poruszy go to jednak na tyle, aby zbliżyć się do swojej rodziny tak, jak oni sami by tego oczekiwali.

Kogut będzie w tym roku skupiał się bardziej na samorozwoju i realizacji swoich celów. Będzie temu poświęcał naprawdę sporo czasu i energii, dlatego może tego zabraknąć na utrzymywanie kontaktów z ludźmi.

Najnowsze artykuły
ikona górna

Koguty to osoby szczere w swoich działaniach. Czasem ta szczerość odbierana jest jako zaleta, czasami jednak jako wada. Kogut potrafi wygarnąć drugiej osobie szczerze co o niej myśli, nie przebierając w słowach. Wiele osób przez to nie darzy go sympatią.

Kogut jest duszą towarzystwa. Uwielbia wydawać przyjęcia oraz samemu w nich uczestniczyć. Niestety posiada też negatywne cechy. Bywa egoistą, który nie zważa na uczucia innych i interesuje go jego własne dobro. Zależy mu jednak na pozytywnej opinii w oczach innych. Lubi dbać o swój wygląd i dobrą prezencję.

Ludzie spod tego znaku często nie są rozumiani przez towarzystwo i uważani za ekscentryków. Lubi przechwalać się i opowiadać o swoich osiągnięciach. Nie jest najlepszym słuchaczem, ponieważ zwyczajnie nie interesują go problemy innych. Jego upór pozwala mu w pełni realizować zamierzone plany. Dobrze czuje się w zawodach, gdzie ma duży kontakt z ludźmi.

Nie jest najlepszym dyplomatą i nie powinien próbować swoich sił w tym kierunku. Rok Psa, będzie satysfakcjonujący dla Koguta. Sukcesy go nie ominą, jednak musi pamiętać, że wszystko wymaga od niego odpowiedniego zaangażowania. Gwiazdy szykują dla niego wiele niespodzianek. Niektórym Kogutom szykują się wielkie zmiany. Może to być zmiana zamieszkania, zmiana partnera, zmiana pracy.

W pracy również nic nie pozostanie stałe. Można by rzec, iż rok psa będzie dla Kogutów rokiem zmian. Otworzą się nowe możliwości. Los popchnie Koguta do działania i będzie wymagać od niego odwagi i otwartości na zmiany. Poczuje się spełniony i w końcowym efekcie zadowolony z dokonanych poświęceń.

Pod koniec nadchodzącego roku, Kogut podsumuje ten czas i stwierdzi, że mimo iż obfitował w wiele porażek, to przyniósł też wiele dobrego. Okaże się, że wszystkie dokonane zmiany wyszły Kogutowi na korzyść. Życie uczuciowe niestety nie przyniesie nic dobrego. Możliwy rozpad związku. Nie jest jednak powiedziane, że ta sytuacja nie przerodzi się w pozytywną. Cierpliwość i wytrwałość powinny towarzyszyć Kogutowi tego roku.