krzyż prawy krzyż lewy
Horoskop chiński Bawół

Horoskop Chiński Bawół

Bawół zyskuje w oczach innych ludzi głównie przez swoją stateczność i rozwagę. W tym roku nie będzie inaczej. Prawdopodobnie spełni się on wreszcie zawodowo na jakimś kierowniczym stanowisku, które zostanie mu przydzielone. Ktoś zauważy jego błyskotliwość i łatwość w podejmowaniu decyzji oraz branie za nie odpowiedzialności. Bawół zastanowi się trzy razy zanim coś powie, dlatego nie zdarzają mu się nietaktowne wypowiedzi. Doskonale wypowiada się w imieniu grupy i ciężko znaleźć w zespole lepszego lidera od niego. Bawół znakomicie rozporządza czasem i potrafi przydzielić zadania odpowiednim osobom, w zależności od ich predyspozycji, dlatego współpraca z nim jest dla wszystkich przyjemnością.

Bawoły dobrze czują się w tym, co już znają. Ciężko znoszą jakiekolwiek zmiany i niełatwo jest namówić ich do wypróbowania nowości, dlatego ich metody działania mogą innym wydawać się nieco staroświeckie, jednak bawołom zapewniają komfort i bezpieczeństwo. W tym roku mogą zdarzyć się pewne okoliczności, które wymuszą na nich drobną zmianę nastawienia, jednak wcale nie będzie im tak trudno na nowo przyzwyczaić się do zaistniałych okoliczności.

Główną podporą dla bawołów jest zgrana i stabilna rodzina, jednak muszą oni także wnosić do niej własne wartości i pielęgnować relacje z najbliższymi, ponieważ z pewnych względów ten filar może podupaść. Bawół swoim spokojem i opanowaniem potrafi załagodzić każdą kłótnię, dlatego bliscy zwracają się do niego o pomoc. W tym roku będzie miał on wiele okazji aby wyświadczyć komuś przysługę. Do sprawy jego sumienia będzie należała decyzja, jednak zazwyczaj poświęci się on bezinteresownie.

W związkach uczuciowych bawół jest lojalny i oddany swemu partnerowi, jednak czasem bywa bardzo tradycjonalistyczny, co może trochę obciążać jego drugą połówkę. Wymaga on od drugiej osoby zapewnienia o swoich uczuciach, a jednocześnie sam nie jest zbyt otwarty i romantyczny.

Bawoły czasem odpływają we wspomnienia i najchętniej cofnęliby się w czasie i przeżyli własne życie jeszcze raz. Niewiele żałują, gdyż zazwyczaj nie przytrafia im się nic spontanicznego i nierozważnego. Ten rok będzie idealny dla bawoła pod względem możliwości przekalkulowania pewnych spraw i nadania im nowego sensu.

Z drugiej strony stawi on czoła przeciwnościom i będzie musiał zmierzyć się z własnymi słabościami i ograniczeniami. Być może zmieni się jego nastawienie do życia i siebie samego, odkryje on własne drugie oblicze. Będzie to na pewno rok wnoszący wiele w życie osób spod tego znaku.

Najnowsze artykuły
ikona górna

Ludzie, którzy rodzą się w roku Bawoła, to bardzo silne osobowości, które jednak bardzo często zamykają się w swoim świecie. To realiści, którzy twardo stąpają po ziemi, cenią ciężką pracę. Nie mają wyrozumiałości dla osób, które nie wywiązują się ze swoim obowiązków, czy są leniwe.

Ponieważ cały czas znajdują się w wirze pracy, często występuje u nich chroniczne zmęczenie, którego nie potrafią się pozbyć. Niewątpliwie osobom urodzonym w roku Bawołu można zaufać. Choć lubią ludzi i szybko nawiązują relacje, jednak nie chcą pozostawać wobec nikogo zależnymi. Nie obciążają nikogo swoimi problemami, z którymi chcą radzić sobie zawsze samodzielnie.

O pomoc zwracają się jedynie w wyjątkowo trudnych sytuacjach. Na nich jednak zawsze można polegać i zawsze służą pomocą i wsparciem. Przyjaźnie zawierają na całe życie. Lubią rodzinną stabilizację, są wierne i stałe w uczuciach. To, co ich wyróżnia to uczciwości oraz determinacja.

W 2018 roku Bawoły muszą liczyć się z tym, że czeka ich kilka stresujących sytuacji, które jednak nie przysłonią radości z miłych niespodzianek, jakie przyniesie los. Nieprzyjemne kłótnie z najbliższymi, choć mogą być bardzo trudnym doświadczeniem, w konsekwencji przyniosą oczyszczenie i poprawę często trudnych relacji.

To na co powinny zwrócić szczególną uwagę w nadchodzącym roku, to determinacja w dążeniu do postawionych sobie celów i założeń. Bardzo pomocna okaże się tu cecha, jaką jest cierpliwość, której bawołowi nie brakuje.

Osoby, które urodziły się w latach odpowiadających roku bawoła, nie mogą dać się stagnacji, która sprawi, że ich życie pozbawione będzie celu, a problemy zaczną się mnożyć. Zerwanie z rutyną codzienności jest konieczne, aby Bawół mógł się rozwijać, co przyniesie mu sukces nie tylko na gruncie zawodowym.

To dobry czas dla osób – Bawołów, które chcą zmieniać zakład pracy, czy podejmować większe decyzje, również te z zakresu życia uczuciowego. To będzie dobry rok dla Bawołów podejmujących podróże. Nie powinny dokuczać im również większe problemy zdrowotne.