krzyż prawy krzyż lewy

Znaki zodiaku oraz ich system kwalifikacji

Przez - 26 kwietnia 2018
416
Znaki zodiaku oraz ich system kwalifikacji

Znaki zodiaku oraz ich system kwalifikacji


Znaki zodiaku spotkamy w każdym występującym horoskopie. Są one ułożone w stałej kolejności od Barana aż po Ryby. Baran jest znakiem pierwotnego przyjścia na świat, natomiast znak Skorpiona wiąże się z wizerunkiem śmierci. Każdemu z 12 wyróżnionych znaków przypisuje się indywidualne cechy, które są wyróżniające, ale też można je pogrupować na podstawie pewnych podobieństw.

 
W tym przypadku stosujemy trzy różne systemy kwalifikacji:

1. Podział znaków na te, które są pozytywne oraz negatywne

 

  • Podział ten związany jest z energią. Do znaków pozytywnych (męskich) zaliczamy przede wszystkim: Bliźnięta, Lew, Strzelec, Baran, Wodnik, Waga. Charakteryzuje je energia ekstrawertyczna oraz aktywna. Reagują świadomie na każdy impuls dochodzący                                z zewnątrz. Zupełnie inaczej jest przy znakach negatywnych (żeńskich). Do tej grupy należy: Skorpion, Ryby, Rak, Byk, Panna, Koziorożec. Charakteryzuje je energia introwertyczna oraz pasywna. Pozytywne są wszystkie znaki powietrza oraz ognia, natomiast negatywne wszystkie znaki wody i ziemi. Podział znaków na 3 krzyże – stały, kardynalny i zmienny

 2. Podział znaków na 3 krzyże – stały, kardynalny i zmienny

  • Krzyż stały – znak Skorpiona, Lwa, Byka oraz Wodnika. Głównymi cechami krzyża stałego są: stabilność oraz zachowanie istniejącego stanu rzeczy, intensywność, wiarygodność. Gromadzi energię i nie lubi zmian, wykazuje skłonność do bliskich celów, ale też zawsze pozostaje wierny głównemu życiowemu celowi. 
  • Krzyż kardynalny – Rak, Waga, Baran oraz Koziorożec. Głównymi cechami krzyża kardynalnego są: energia działania, energia obowiązku, twórcza aktywność, energia odpowiedzialności. Wzmacnia skłonność do działania oraz pracowitości. Ukierunkowuje zainteresowania przede wszystkim na świat zewnętrzny. 
  • Krzyż zmienny – Panna, Ryby, Strzelec oraz Bliźnięta. Głównymi cechami krzyża zmiennego są: zdolności przystosowawcze, skłonności do kontaktów i adaptacji, dążenie do rozprzestrzeniania energii. Krzyż zmienny nosi cechy poprzednich dwóch krzyży. 

3.  Podział znaków na 4 żywioły – ziemia, ogień, woda oraz powietrze

  • Znakami ziemi są: Panna, Koziorożec i Byk. Głównymi cechami jest: praktyczność, realizm oraz ostrożność. Materialistyczne i praktyczne podejście do życia, ale także skupianie się na ziemskich aspektach życia. 
  • Znakami ognia są: Lew, Strzelec i Baran. Głównymi cechami jest: dynamizm, inicjatywa oraz entuzjazm. Ludzie „ognia” działają bardzo szybko i wyraziście. Są to osoby, które często dużo mówią, a dopiero później pomyślą. Odbiera się je jako osoby zdecydowane i silne. 
  • Znakami wody są: Skorpion, Ryby oraz Rak. Woda wiąże się z emocjami, intuicją,  uczuciami oraz nastrojem. Głównymi cechami jest: subiektywność, wrażliwość i emocjonalizm. 
  • Znakami powietrza są: Waga, Wodnik i Bliźnięta. Odbiera się je jako osoby ekscentryczne, z głową pełną pomysłów, ale też są nieprzewidywalne. Istotny jest intelekt oraz kontakt z otoczeniem. 
michał
Wróżbita Maciej 24 posty
Pisarz który tworzy merytoryczne teksty. Dzięki niemu zawsze dostaniecie najnowsze wiadomości, które na pewno wam się przydadzą a do tego odpisze jeszcze na nadesłane od Was wiadomości e-mail.