krzyż prawy krzyż lewy

Znaczenie planet w horoskopie

Przez - 25 kwietnia 2019
3508
Znaczenie planet w horoskopie

Znaczenie planet w horoskopie


Znaki zodiaku pozostają pod wpływem jednej lub dwóch z dziesięciu planet, które symbolizują właściwości człowieka. Planety, Księżyc oraz Słońce są uważane za główne czynniki wpływające na znaki zodiaku w zachodniej astrologii. W momencie narodzin człowieka wszystkie planety, Słońce i Księżyc znajdują się w jakiejś pozycji. 


Każda planeta krąży wokół Słońca z inną prędkością – im dalej są od naszej gwiazdy tym więcej czasu potrzebują na przebycie drogi. Możemy wyróżnić planety wewnętrzne i zewnętrzne. Do wewnętrznych zaliczamy: Słońce, Księżyc, Mars, Wenus i Merkury. Te planety poruszają się szybko po zodiaku, a co za tym idzie z dnia na dzień możemy doświadczyć ich wpływu na nasze życie. Natomiast w planetach wewnętrznych, które są wolniejsze wyróżniamy: Neptun, Saturn, Jowisz, Uran i Pluton. 


Opis planet


Słońce – pomimo tego, że Słońce nie jest planetą, tylko gwiazdą, to w tradycji astrologicznej jest nazywane właśnie planetą. Słońce dostarcza nam informacji na temat osobowości danego człowieka i o jego wewnętrznej naturze, a także o tym co może znajdować się w jego centrum zainteresowania. Słońce określa też ambicje, dążenia i życiowe cele. Słońce rządzi znakiem Lwa. 


Księżyc – mówi nam o tym, jak sobie radzimy z emocjami, uczuciami i wrażliwością. Księżyc dostarcza również informacji na temat podświadomości i nieświadomości. Księżyc pokazuje także co nam się podoba lub nie, czy pragniemy bliskości emocjonalnej oraz jaki mamy stosunek do ojczyzny.  Ma też wpływ na poczucie czasu oraz rytmu. Księżyc rządzi znakiem Raka. 


Merkury – jest planetą, która zarządza handlem oraz komunikacją. Mówi również o tym, jak radzimy sobie w rozmowach z innymi oraz jak działa nasz umysł. Odpowiada również za logikę i zdolność analitycznego myślenia oraz wyciągania wniosków. Poprzez Merkurego wyrażamy nasz sposób wysławiania się i pisania. Merkury rządzi znakami Panny i Bliźniąt. 


Wenus – jest najjaśniejszą zaraz po Księżycu planetą. Jest określana planetą przyjemności, symbolizuje nasze upodobania, miłości oraz to jak kochamy i co kochamy. Jest również planetą piękna i kreatywności i zmysłowych rozkoszy. Wenus przekazuje nam harmonię, umiejętność czerpania przyjemności z towarzyskich relacji z innymi ludźmi. Kocha rzeczy dobre i ceni równowagę oraz jest mocno związana z erotyzmem. Wenus rządzi znakami Byka i Wagi.


Mars – symbolizuje siłę, agresję, wolę walki, stres, nagłe zdarzania oraz seksualność. Ta planeta sprawia, że emocjonujemy się z różnych powodów. Mars również mówi o tym, jak używamy siły, energii oraz jak walczymy o swoje i o to, co chcielibyśmy w życiu osiągnąć. Energię Marsa możemy odczuć przy podejmowaniu bardzo istotnych decyzji, ale także w zwykłym codziennym życiu. Mars rządzi znakami Skorpiona i Barana.


Jowisz – jest planetą szczęścia, spełnienia, optymizmu i radości życia. Po wpływem Jowisza ludzie stają się zrównoważeni, myślą i działają na wielką skalę. Pozytywny wpływ Jowisza w horoskopie to przed wszystkim wszechstronne wykształcenie, hojność, szczęście do ludzi oraz pomaganie innym. W negatywnym znaczeniu Jowisz może przynieść lenistwo, pobłażanie samemu sobie, zbyt dużą skłonność do marnotrawstwa. Jowisz rządzi znakiem Strzelca. 


Saturn – jest planetą ograniczeń, surowości, przeszkód i chłodu. Saturn symbolizuje wszelkie przeciwności losu, granice i przeszkody, w obliczu których musimy stanąć na drodze do upragnionego sukcesu. Tam, gdzie Saturn wszystko przychodzi z trudem oraz wymaga wielu wyrzeczeń. Kiedy planeta zostaje nadmiernie wyeksponowana może powodować pesymizm. Natomiast w pozytywnych aspektach daje dobrą organizację i wytrwałość. Saturn rządzi znakami Wodnika i Koziorożca. 


Uran – jest planetą, która kojarzy się z niezależnością, oryginalnością czasami też z buntem i przewrotnością. Wnosi w nasze życie niespodziewane zmiany i nowe doświadczenia. Uran nie lubi stereotypów i szuka własnej drogi. Jest związany z takimi cechami jak: twórczość, energiczność czy też niecierpliwość. Uran rządzi znakiem Wodnika. 


Neptun – jest planetą, która symbolizuje uduchowienie, idealizm, mistycyzm, artyzm, współczucie, poświęcenie czy też kłamstwo. Neptun czyni nas osobami uduchowionymi oraz marzycielskimi. Warto jednak pamiętać o tym, że obecność Neptuna może być związana z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Neptun rządzi znakiem Ryb.

 
Pluton – jest planetą całkowitej transformacji. To ciało niebieskie, które jest najbardziej związane z nieświadomością, seksualnością oraz ze śmiercią. Pluton może nieść ze sobą zdolności uzdrowicielskie, umiejętności całkowitej przemiany, a także moc psychiczną. Pluton, który jest w sposób negatywny wyeksponowany może przyczynić się do wydobycia z człowieka jego najgorszych cech, czyniąc w ten sposób osobę uciążliwą dla otoczenia. Pluton rządzi znakiem Skorpiona. 
 

maciej
Wróżbita Maciej 24 posty
<p style="text-align:justify"><span style="color:#8e44ad"><strong>Wróżbita Maciej</strong></span> skupia się w swojej pracy na tym, co pisane jest nam w gwiazdach i numerologii. Doskonale potrafi ocenić, w jakim momencie życia znajduje się osoba urodzona konkretnego dnia i przepowiedzieć jej przyszłość. <span style="color:#8e44ad"><strong>Na podstawie układu ciał niebieskich</strong></span> w danym czasie jest on w stanie wskazać, czy kroki podjęte przez daną osobę w konkretnym kierunku, zaprowadzą ją do upragnionego celu. <span style="color:#8e44ad"><strong>Jest on specjalistą</strong></span> w odczytywaniu i przedstawianiu tego, co los zapisał dla każdego z nas w czasie i miejscu urodzenia.</p>